bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude v poradně odpovídáno 21., 23. a 24.10.2020.
Děkuji za pochopení. Dr. Z. Mlčoch, bylinář. 
 

Bolesti trojklanného nervu - byliny, bylinky, babské rady, léčba když léky nepomáhají

1 odpověď
(stránka otevřena 2331x)

Dotaz:

Dobrý večer,
děkuji za tuto možnost, potřeboval bych poradit jednak od odborníka, ale zároveň člověka, který tuším a cítím, že se zabýváte i alternativním řešením problému.
Manžel má roztroušenou sklerózu mozkomíšní, tedy RS. Je úplně ochrnutý.
Proč Vám píšu: má neuralgie trojklanného nervu. Nevíme si tím rady, chodíme na akupunkturu, kdy ihned po první aplikaci, druhý den zabralo a přišla úleva, ale pak se to vrátilo, a už po další krát.
Akupunnktura užasně jak napoprvé nezafungovala, ba to vyvrcholilo, tak šílenýma bolestma, že se nevyspal 2 noci. Škubalo mu to tam, nebral ani Tramal. Bolesti ho už provázejí měsíce, ale byli mírné, neřešili jsme to nějak. Pak postupně před několika týdny třeba zabral Ibumax 200 - normálně léky na bolest nebere, tak myslím že to proto mohlo pomoct.
Při těch velkých bolestech na Tramal vůbec nereagoval. Nasadili jsem Neurontin, bylo nám doporučeno dávkování na 3 x 300 mg, jenže je hodně ospalý. Pospává během dne, na tlumení bolesti je fajn, ale na jak dlouho? Máte nějakou alternativní babskou radu? Byliny, bylinky, stromy, keře?
Ještě dodávám že bral na to byliny z tradiční čínské medicíny TČM, ale bez výsledku.
Děkuji Vám.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Byliny vhodné na neuralgii trigeminu neboli bolesti trojklanného nervu jsou např. třezalka tečkovaná, heřmánek pravý, mateřídouška, bělotrn, petržel, křen, ad.
O bolestech trojklanného nervu je ve webu stránka:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/127-neuralgie-trigeminu-byliny-bylinky-babske-rady
Osobně bych asi doporučil na RS a Vámi uvedené potíže užívat konopí. Určitě to manžela nevyvede z invalidity, ale (nejen) na nervový systém je to nejsilnější bylina. Užívá se ve formě tinktur, konopné masti:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/85-konopi-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
a Fénixových slz:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/912-fenixovy-slzy-recept-postup-navod-priprava-suroviny-davkovani-uzivani-ucinky
S bylinami neobchoduji, takže si je musíte zajistit z nějakého zdroje. Navíc obchodování a darování konopí je trestné, takže se obraťte na nějakého Vašeho známého, který konopí pěstuje na zahrádce.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.