Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti trojklanného nervu - byliny, bylinky, babské rady, léčba když léky nepomáhají

1 odpověď
(stránka otevřena 9398x)

Dotaz:

Dobrý večer,
děkuji za tuto možnost, potřeboval bych poradit jednak od odborníka, ale zároveň člověka, který tuším a cítím, že se zabýváte i alternativním řešením problému.
Manžel má roztroušenou sklerózu mozkomíšní, tedy RS. Je úplně ochrnutý.
Proč Vám píšu: má neuralgie trojklanného nervu. Nevíme si tím rady, chodíme na akupunkturu, kdy ihned po první aplikaci, druhý den zabralo a přišla úleva, ale pak se to vrátilo, a už po další krát.
Akupunnktura užasně jak napoprvé nezafungovala, ba to vyvrcholilo, tak šílenýma bolestma, že se nevyspal 2 noci. Škubalo mu to tam, nebral ani Tramal. Bolesti ho už provázejí měsíce, ale byli mírné, neřešili jsme to nějak. Pak postupně před několika týdny třeba zabral Ibumax 200 - normálně léky na bolest nebere, tak myslím že to proto mohlo pomoct.
Při těch velkých bolestech na Tramal vůbec nereagoval. Nasadili jsem Neurontin, bylo nám doporučeno dávkování na 3 x 300 mg, jenže je hodně ospalý. Pospává během dne, na tlumení bolesti je fajn, ale na jak dlouho? Máte nějakou alternativní babskou radu? Byliny, bylinky, stromy, keře?
Ještě dodávám že bral na to byliny z tradiční čínské medicíny TČM, ale bez výsledku.
Děkuji Vám.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

U pacientů s neuralgií trigeminu (trojklanný nerv) a obecně neuralgickými bolestmi se mi v praxi osvědčila následující léčivá směs (doporučuji užívat ideálně ve formě směsné tinktury - je to praktické, protože můžete aplikovat kdykoliv, kdekoliv a nemusíte dělat nálevy /"čaje"/):
BEZ ČERNÝ (tepelně zpracovaný plod), BĚLOTRN KULATOHLAVÝ semeno, PETRŽEL ZAHRADNÍ nať nebo kořen, SMIL ITALSKÝ nať, TURANKA KANADSKÁ nať, KŘEN odenek (nebo křenové víno).

Směs jsem dával jednomu pánovi, kterého roky znám. Je to elektrikář, má letité potíže s neuralgií trigeminu. Po této tinktuře se velmi výrazně snížilo množství neuralgických atak. S tinkturou mám dobré zkušenosti ale i u jiných lidí. Tato směs se tedy osvědčila a považuji ji v praxi za účinnou.

Lokálně aplikujte TŘEZALKOVÝ OLEJ, pomáhá také NASTROUHANÝ KŘEN (potírat rozdrceným kořenem místa, nenechávat na kůži).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.