Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti v kříži a tuhnutí nohou - byliny, bylinky, léčivé rosltiny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 843x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Je mi 62 let a mám zdravotní problémy. Vysoký tlak, srdeční arytmie, přesněji fibrilace síní, dále bolesti v kříži asi nedostatečné svaly, při vycházkách mi tuhnou svaly, dále beru antidepresiva a mám velkou nadváhu. Chtěl bych radu buď od pana doktora a nebo od zkušeného bylinkáře. Nechci pít třeba 20 druhů čajů z bylinek. Existují nějaké universální bylinky tak asi tři druhy, abych je mohl užívat každý den.

Předem děkuji za radu.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na Vámi uvedené potíže doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné tinktury:
HLOH OBECNÝ květ nebo plod, SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ nať (obě rostliny mají příznivý vliv na srdce a psychiku), HLÍVA ÚSTŘIČNÁ plodnice (má vliv na regulaci hmotnosti za předpokladu, že je pacient aktivní, hýbe se a změní svůj jídelníček).

Co se týče tuhnutí svalů, příčina může být nedokrvení končetin, v tom případně doporučuji JÍROVEC MAĎAL květ nebo plod. Druhá příčina může být nedostatek hořčíku. V tom případě by bylo záhodno zvýšit příjem oříšků nebo kvalitní čokolády nad 70% kakaových bobů. I zelená zelenina (salát apod.) má hodně hořčíku. Je obsažený ve chlorofylu. Příznivý vliv cév ovlivňuje také POHANKA nebo JERLÍN JAPONSKÝ.

Na bolesti páteře příznivě působí následující léčivé rostliny:
JALOVEC plod, JIDÁŠOVO UCHO, PUPEČNÍK ASIJSKÝ. Natírání zad TŘEZALKOVÝM OLEJEM.
Samozřejmostí je regulace hmotnosti.

Výše uvedené rostliny je možné užívat v jedé směsné tinktuře, kterou Vám vyrobí Váš bylinkář nebo mohu i já a to od listopadu 2020, kdy proběhne rekolaudace tinkturárny po její rekonstrukci, která se letos konala.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.