bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Bolesti zad po dlouhodobé zátěži - byliny, bylinky, léčivé rostliny

2 odpovědi
(stránka otevřena 235x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.
Dnes mi dcera poslala na Vás odkaz a já s dovolením tuto její pomoc využiji. Jmenuji se Z. B. , mám 67 let. 2017 jsem pohřbila manžela, o kterého jsem se intenzivně starala. Málo chodil a neustále padal. Já ho skoro 24 hod. opatrovala, zvedla ap. Po posledním pádu se ošklivě zranil a v nemocnici umřel. Já se psychicky zhroutila a začaly mě problémy s bederní páteří. 2x jsem byla na magnetické rezonanci, kde mi sdělili kořenový útlak s doporučením operace. Já jsem asi hodně zbabělá a operací jsem odmítla. Hledala jsem pomoc různě. Ukrajinský felčar, klinika neinvazivní péče, razové vlny, akupunkturu ap. Stálo mě to hodně financí, Ale výsledek nulový. Přestala jsem skoro chodit, jen o berli a s velkými bolestmi. Před 2 týdny jsem byla na další magnetické rezonanci a následně u neurochirurga. Pan doktor mi sdělil, že na CD žádné změny nevidí a ani mnou popisované bolesti ve spodní bederní páteří nevidí a že tedy operaci zkusí a obratle zvedne. Ale já si opravdu nevymýšlím. Mám málo pohybu vzhledem ke svým bolestem, přibrala jsem 15 kg. Nevim co mám dělat, ani kam se obrátit o pomoc. V noci špatně spím, neustále na všechno myslím a moc mě to trápí.
Ještě bych chtěla poprosit, jestli byste byl pane doktore tak hodný a navrhl léčbu přírodní cestou, protože jsem četla odkaz, Jak jste pomohl paní s neuropatií bylinnými tinkturami.
Za Váš čas mnohokrát děkuji. S úctou Z. B.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Dopoučuji zevně třezalkový olej (ideálně od nějakého bylináře; já už letos bohužel nemám, lidé si ho rozebrali) a také kostivalovou mast (tu mám, kvalitní a nešizenou, kořenem jsem opravdu nešetřil : ) ).
Chůzi může skutečně zlepšit tinktura, do které bych doporučoval namíchat třezalku, pupečník (gotukola) a také něco pro lepší prokrvení tkání - např. kozinec blanitý. Tato rostlina současně stimuluje nadledvinky, což může mít vliv na vyplavení přirozeného kortizolu a tím by se mohl stáhnout případný otok, který je v oblasti útlaku míšních kořenů (který předpokládám, když píšete, že se zvažuje neurochirurgická operace s nějakou formou - zřejmě - stabilizace obratlů nebo náhradou meziobratlové ploténky).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore a děkuji za Vaši odpověď. Moc ráda bych si od Vás byliny ve formě tinktury objednala. Samozřejmě veškeré náklady s tím spojené uhradim.