bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Bolesti zad po dlouhodobé zátěži - byliny, bylinky, léčivé rostliny

2 odpovědi
(stránka otevřena 66x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.
Dnes mi dcera poslala na Vás odkaz a já s dovolením tuto její pomoc využiji. Jmenuji se Z. B. , mám 67 let. 2017 jsem pohřbila manžela, o kterého jsem se intenzivně starala. Málo chodil a neustále padal. Já ho skoro 24 hod. opatrovala, zvedla ap. Po posledním pádu se ošklivě zranil a v nemocnici umřel. Já se psychicky zhroutila a začaly mě problémy s bederní páteří. 2x jsem byla na magnetické rezonanci, kde mi sdělili kořenový útlak s doporučením operace. Já jsem asi hodně zbabělá a operací jsem odmítla. Hledala jsem pomoc různě. Ukrajinský felčar, klinika neinvazivní péče, razové vlny, akupunkturu ap. Stálo mě to hodně financí, Ale výsledek nulový. Přestala jsem skoro chodit, jen o berli a s velkými bolestmi. Před 2 týdny jsem byla na další magnetické rezonanci a následně u neurochirurga. Pan doktor mi sdělil, že na CD žádné změny nevidí a ani mnou popisované bolesti ve spodní bederní páteří nevidí a že tedy operaci zkusí a obratle zvedne. Ale já si opravdu nevymýšlím. Mám málo pohybu vzhledem ke svým bolestem, přibrala jsem 15 kg. Nevim co mám dělat, ani kam se obrátit o pomoc. V noci špatně spím, neustále na všechno myslím a moc mě to trápí.
Ještě bych chtěla poprosit, jestli byste byl pane doktore tak hodný a navrhl léčbu přírodní cestou, protože jsem četla odkaz, Jak jste pomohl paní s neuropatií bylinnými tinkturami.
Za Váš čas mnohokrát děkuji. S úctou Z. B.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Dopoučuji zevně třezalkový olej (ideálně od nějakého bylináře; já už letos bohužel nemám, lidé si ho rozebrali) a také kostivalovou mast (tu mám, kvalitní a nešizenou, kořenem jsem opravdu nešetřil : ) ).
Chůzi může skutečně zlepšit tinktura, do které bych doporučoval namíchat třezalku, pupečník (gotukola) a také něco pro lepší prokrvení tkání - např. kozinec blanitý. Tato rostlina současně stimuluje nadledvinky, což může mít vliv na vyplavení přirozeného kortizolu a tím by se mohl stáhnout případný otok, který je v oblasti útlaku míšních kořenů (který předpokládám, když píšete, že se zvažuje neurochirurgická operace s nějakou formou - zřejmě - stabilizace obratlů nebo náhradou meziobratlové ploténky).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore a děkuji za Vaši odpověď. Moc ráda bych si od Vás byliny ve formě tinktury objednala. Samozřejmě veškeré náklady s tím spojené uhradim.