bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolestivá menstruace - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 183x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Moc Vás prosím o radu…
Již několik let mám problém s bolestivou menstruaci, kdy chvílemi nevím jestli brečet, křičet. Někdy je to takový extrém, že je mi na omdlení, mám neskutečné křeče a bolesti, že nejsem schopná dojít do práce.
Můj gynekolog, má na to odlišný názor něž já a jediné co mi poradil pár let zpět je brát Aulin ať se mi uleví. Ano uleví, ale za ty roky co ho beru si myslím, že jsem si vytvořila určitou závislost a už mi nepomáhá ani on. Další varianta je hormonální léčba, což nechci.
Můžete mi prosím poradit něco přírodního, co by mi mohlo pomoci?

Mockrát Vám děkuji za radu.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na bolestivou menstruaci doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
MAJORÁNKA nať, DRMEK semínk, MOCHNA HUSÍ nať nebo kvetoucí nať, JMELÍ BÍLÉ list utržený z rostliny rostoucí v březnu na ovoceném stromě, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, ŘEBŘÍČEK OBECNÝ nať, MALINÍK list, MĚRNICE ČERNÁ nať nasbíraná těstně před kvetením.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu (která se používá pouze ve 2. polovině cyklu, tzn. od cca. 14. dne) na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Bolestivá menstruace je dle tradiční čínské medicíny (TČM) vždy spojená s játry (tedy s elementem dřeva). Více informací zde: http://www.WebinarJatra.cz />
Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na
http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.