bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do poradny napsat kdokoliv.

Dr. Mlčoch bude je poradně každý sudý den.
 

Bolestivá silná menstruace - jak dloho užívat bylinkové tinktury?

1 odpověď
(stránka otevřena 47x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
chtěla bych Vás poprosit o radu. První den při menstruaci trpím silnými bolestmi v oblasti podbříšku, které jsou doprovázeny i zvracením. Na to jsem si vyrobila kontryhelovou tinkturu. Poté jsem si také vyrobila tinkturu z kokošky pastuší tobolky na silnou menstruaci a pocení během ní. Protože jsem nevěděla, jak přesně dávkovat, užívala jsem zatím kontryhelovou tinkturu 5 dní před menstruací a částečně se to zlepšilo, nyní jsem byla na Vašem kurzu, kde jste říkal, že doporučujete užívat k. tinkturu od 1. dne menstruace až do ovulace. Mohu Vás poprosit o radu, jak mám obě tinktury teď přesně užívat? Mohu obě brát od prvního dne menstruace až do ovulace? (vážím 60 kg -> 60 kapek kontryhelové + 60 kapek kokoškové denně? ) Lze to takto kombinovat? V létě bych si pak udělala tinkturu ze směsi kontryhele, kokošky a zlatobýlu kanadského (vloni jsem ještě nevěděla, že mohu dělat směsi). Ještě jsem se chtěla zeptat, u kokoškové jsem dala více rostliny než 10 g/100 ml (v tu dobu jsem to ještě nevěděla, a tak jsem od oka dala nasekanou rostlinu a zalila vodkou) mohu jí nyní naředit čistou vodkou a používat? Předem Vám moc děkuji a omlouvám se za délku zprávy. Pěkný den, Markéta.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Můžete užívat tak jak uvádíte. Tj. od 1. dne menstruace (klidně ale i třeba 3 dny před) Vámi uvededenou směs.

K tomu doporučuji užívat dlouhodobě tinkturu z rostliny DRMEK OBECNÝ. Užívejte do ovulace, pak týden pauza a zase berte až do ovulace, týden pauza atd.
Informace o dmrku jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/kere/1729-drmek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Sbírá se plod drmku. Je dost tvrdý, takže je nutné ho narušit - např. naklepat v sáčku paličkou na maso nebo rozdrtit v hmoždíři apod.
Zajímavostí je, že plod drmku plave na hladině tinktury (většinou je to přesně naopak - u ostatních léčivých rostlin).

Na bolestivou menstruaci u žen dobře zabírá MAJORÁNKA (opět můžete ve formě tinktury) a to z toho důvodu, že uvolňuje křeče hladkého svalstva.

Dovolím si Vám doporučit nahlédnout na stránku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/758-menstruace-slaba-silna-bolestiva-nepravidelna-byliny-bylinky-babske-rady-cajove-smesi

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz, ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.