Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

borelioza

0 odpovědí
(stránka otevřena 263x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

ráda bych se zeptala na léčbu v případě boreliozy.

Je mi 49 let. Mívám ročně cca 10 - 100 klíšťat - vzhledem k docela velkým potížím s pamětí - už nejméně osm let, s klouby, imunitou… - se nedá vyloučit, že už jsem boreliozu přechodila.
Letos začátkem března jsem měla klíště - vytažené už hodně nacucané. Za 14 dní jsem měla covid - asi na tři týdny - docela nepříjemný průběh, pak hned něco jako chřipka asi 10 dní - v březnu až dubnu. no a teprve začátkem května jsem zjistila, že kolem kousance od klíštěte je červená skvrna. Bylo to pod kolenem, kam si nekoukám. Dr. mi dala antibiotika nejdřív Zynat, teď Doxyhexal, protože Zynat moc nefungoval. Pořád mi pobolívala hlava, dost kolena a klouby prstů na rukou, měla jsem neobvykle ztuhlá záda a krk a krk mně i pálil, zvětšená jedna uzlina na krku, pořád pocit na zvracení, při větším stresu zátěži - pocit, že buď omdlím, nebo se pozvracím - třikrát jsem odpadla takhlle v práci. (původně jsem myslela, že ještě dobíhá uzdravování z covidu). Doxyhexal to zlepšil - i když mám pocit, že by to chtělo vyšší dávku - funguje to jen zčásti, ale je to lék s dost vedlejšími účinky, takže vyšší dávky říkal doktor nelze.

Tak mi napadly bylinky - prý je dobrá právenka latnatá a víc nevím.

Co byste doporučil? Myslím v téhle akutní fázi s antibiotiky a co posléze - jestli by šlo ještě zlepšit ty dlouhodobé potíže s klouby a pamětí??

Děkuji za odpověď

Přeji pěkný den,

Dita Majerová