Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Borelióza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 378x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o radu jakou tinktůru si objendat na boreliózu? Nemám jí sice potvrzenou z krve, protože co jsen se dočetla, krev se bere až za 4-6 týdnů po nákaze, tak by to teď bylo brzy. Proto bych ráda aspoň nejaké bylinky. Štípl mě před týdnem komár. Od té doby jsem unavenější, nesoustředěná, občasné lehké brnění nohou. Nevím, může to dělat i jiná infekce? Vím, že klíšťata mohou s boreliózou přenášet i jiné koinfekce-yersenii, babesii, bartonelu atd. Nevím jak je to u komárů.
Prosím o radu jakou bylinku, jak dlouho užívat, jaké dávkování.

Děkuji.

S pozdravem

Jana Š.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Borelie přenáší kromě komárů i nymfy klíšťat. To jsou velmi malinkatá klíšťátka, která ani nemusíte postřehnout. Takže se skutečně může o lymeskou boreliózu jednat.

Na infekci borelií (boreliózu) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce) :
KŘÍDLATKA JAPONSKÁ KOŘEN 50% + ELEUTEROKOK 20% + MARALÍ KOŘEN (Leuzea) 10% + PŘESTUP LÉČIVÝ KOŘEN 10% + TOPOL ČERNRÝ PUPENY 10%.

Tyto léčivé rostliny slouží jak na podporu léčbu nemoci samotné, tak i na léčbu tzv. postboreliového syndromu, který se projevuje mj. chronickou únavou, nevýkonností, bolestí kloubů a svalů, pocit těžkého těla ad.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.