Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Borelióza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 173x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.
Můj dotaz je následující.
V zimě a na jaro 2022 jsem měl bolesti svalů a kloubů, spojené s úbytkem energie, nervovou slabostí a bolestí zad. U lékaře mě po odběru krve zjistili aktivní boreliózu. Užíval jsem tedy tři týdny antibiotika, ale příznaky se moc nezlepšily. Následně jsem byl vyšetřený na infekčním oddělení, kde mě doporučili lumbální punkci a popřípadě, že by byl nález pozitivní, tak 14 denní nitrožilní léčbu antibiotiky. Podstoupil jsem tedy lumbální punkci, v níž byl nález obraných látek a k tomu diagnostikována neuroborelióza. Následovala léčba antibiotiky.
Po léčbě bolesti kloubů, páteře, únava i problémy s nervy přestaly.
Co se týče mé energie a fyzičky, tak jsem byl dost výkonný. Nicméně provázela mě bolest hlavy a otupělost. Po šesti týdnech otupělost odezněla, ale následně nastaly po fyzické zátěži znovu návaly horka, únava, trnutí rukou nebo nohou a bolesti v okolí páteře. Při další kontrole na infekčním, kde mě vzali odběry krve, byl výsledek, že je borelióza stále pozitivní.
Chtěl bych vás proto poprosit o to, co by jste mi z vašich tinktur doporučil, abych se těchto problémů zbavil.
Předem Vám děkuji. Radek
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na infekci borelií (tedy nemoc boreliózu) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce) :
KŘÍDLATKA JAPONSKÁ KOŘEN 50% + ELEUTEROKOK 20% + MARALÍ KOŘEN (Leuzea) 10% + PŘESTUP LÉČIVÝ KOŘEN 10% + TOPOL ČERNRÝ PUPENY 10%.

Tyto léčivé rostliny slouží jak na podporu léčbu nemoci samotné, tak i na léčbu tzv. postboreliového syndromu, který se projevuje mj. chronickou únavou, nevýkonností, bolestí kloubů a svalů, pocit těžkého těla ad.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.