Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bradavice u dítěte 6 let - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků a tekutého dusíku

1 odpověď
(stránka otevřena 732x)

Dotaz:

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu.
Mám od Vás zakoupenou propolisovou tinkturu ve spreji. U 6tileté dcerky se nyní objevily na chodidle dvě bradavice, lze prosím Vás tinkturu použít i na ně? A jak často a jak dlouho? Nebo prosím poradíte něco jiného? Přes léto bych potírala Vlaštovičníkem, ale teď… Velmi děkuji za odpověď a přeji hezké dny.
K.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Propolis má účinky jenen antibiotické, ale i antivirotické. Je to takový malý zázrak, který mám moc rád. Je možné jej aplikovat i na bradavice a to v koncentrované formě (dítěti to neuškodí). Jinak jak píšete - Další vhodné léčivé rostliny jsou např. vlaštovičník, thuje, také funguje perfektně kalisie vonná (šťáva) ad. rostliny, které fungují na bradavice jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/934-bradavice-byliny-bylinky-babske-rady-tinktura-mast-obklad-z-bylinek
Pokud byste potřebovala směsnou tinkturu na bradavice, tak se mi ozvěte. Dal bych Vám do ní právě vlaštovičník, kalisii ad. rostliny (např. divizna květ), které mají virostatický účinek (bradavice jsou virového původu).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.