Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Brnění chodidel po chemoterapii a operaci močovécho měchýře - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 75x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Byla mi diagnostikovana rakovina močového měchýře. Po chemoterapiích následovala operace cca 7 hod, v poloze s vyvýšenýma nohama, hlavou dolů. Prvni dny jsem nohy nezvedla. Teď už je to lepší, pravá ještě moc nejde. Ale pořád mě hodně brní chodidla. Budí mě to i v noci. Čím si mohu pomoct? A ještě dotaz na očistu organismu po chemoterapiich. Jsem hodně unavená, operace proběhla před 5 týdny. Děkuji, hezký den

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vámi popsaný stav se nazývá NEUROPATIE. Je způsobena kombinací chemoterapie (kdy až po určité době dojde ke zhoršení stavu periferních nervů) a také Vámi popsaného polohování při operaci močového měchýře.

Na neuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.

V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit (první větší citelnější efekt bývá zhruba za 1 měsíc /záleží to i na pokročilosti neuropatických potíží daného bylinkového pacienta/). Změny: mírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.

Při výrobě tinktury (pokud si ji budete vyrábět individuálně) doporučuji pupečník asijský a bakopu drobnolistou naložit do tinktury ČERSTVÉ (lze v našich podmínkách poměrně bez problémů pěstovat). Naprosto zásadním způsobem to zvyšuje účinnost tinktury (usušené zoxidované rostliny jsou výrazně méně účinné).

Lokálně doporučuji aplikovat TŘEZALKOVÝ OLEJ (a to i za situace, že užíváte léky; při zevní aplikaci třezalka tolik nevadí jako při vnitřním užívání - tzn. vadí čaj, tinktura).

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže (a/nebo o třezalkový olej), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.