bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Brnění nohou - byliny, bylinky, léčivé rostliny

3 odpovědi
(stránka otevřena 1388x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
zcela náhodou jsem narazil na Váš web "bylinky pro všechny". Již několik let mám silné brnění v nohou včetně prstů i klenby. Dokáže mne to už budit i v noci a nevím si s tím rady a lékaři mi nějak " nepomáhají".
Jen beru Gabapentin 3x 600 mg. Prý je to polyneuropatie a nedá se s tím nic dělat. Asi jste moje poslední naděje, protože už nevím na koho se obrátit a budu moc rád pokud budete vědět nějakou záchranu.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Na tyto potíže doporučuji kombinaci třezalka tečkovaná + pupečník asijský + brahmí (bakopa). Zevně natírat třezalkovým olejem a kostivalovou mastí. Hodně bych spoléhal na tu směsnou tinkturu. Lidé s letitými potížemi, nad kterými lékaři (hlavně neurologové) už dávno zlomili hůl popisují efekt a zlepšení stavu a to již v řádu několika týdnů. Ta zevní aplikace je doplňková, ale také má účinek (jen zevní aplikace by ale v léčbě neuropatie byla nedostatečná). Pokud máte "ucpané cévy", i na to jsou vhodné léčivé rostliny s vazodilatačním účinkem nebo na "vyčištění cév" od aterosklerozy. Ještě mne jako neurologa napadá, jestli nemáte v úžinový syndrom. S tím by léčivé rostliny nepomohly, jde o mechanickou záležitost, nicméně ty stavy brnění a bolesti lze ovlivnit výše uvedeným. Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore, rád využiji Vaši nabídky a pokud budete tak laskav a vše jak to půjde zašlete (zřejmě) dobírkou na adresu: FK

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Rád Vám vyhovím, ozvěte se mi, prosím, na messenger a domluvíme detaily odeslání.
Děkuji Vám.