bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Brnění, pocit tíhy na hrudi, slabost, bušení srdce, EBV viroza - byliny, byliny, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 497x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Mám zdravotní obtíže, který se semnou táhnou už od 12/2019. V prosinci 2019 pár dnů před vánocemi jsem měla kolaps ale nebyla jsem v bezvědomí. Bylo mi špatně-třes, bušeni srdce, motaní hlavy, slabost. Vyhodnoceno jako dehydratace vyčerpání - bylo mi špatně celých dalších 14 dnů nevydržela jsem stát, přidala se bolest hlavy která byla střední, proměnlivá trvala bezmála 12dnů.


Pak mi pár týdnů bylo dobře, a zase se to opakovalo jak na houpačce, dále se přidalo přeskakování srdce, byla jsem odeslana na EKG, monitor, holtr, ultrazvuk vše v pořádku. Problémy se srsdem trvaly od února 2020 do června 2020, přešlo to jen občas mi srdce poposkočí.


V červnu 2020 se přidalo k bolestem hlavy, brnění končetin, rtů, mravenčení noh, záškuby/facikulace různě po těle nejčastěji tedy lýtka, holeň, kolena, stehna, ret, kořen nosu, oko, žebra, zadek. tam nejčastěji mám dny kdy to je mírnejší (párkrát za den) ale mam dny kdy nonstop 24h, nekdy se to za celý den ani neukáže. Občas pocit těžkých nohou, piskani v ušich, občas po ránu rozmazané vidění, bolest nohou, kolen, únava, občasné bolesti v krku, pocit knedliku v krku, pri delším žvýkání jídla nebo při povídání mívam občas pocit že mi tězkne pusa, blbě se mi polyká, občas se mi špatně dýchá pocit tíhy na hrudi, v noci se budím s bušením srdce rychlým dechem a úzkostí.


Jednou za čas se mi objeví psychické obtíže jako je derealizace a deperwonalizace stav mimo sebe, mozková mlha, deprese, jse z toho všeho hodně psychicky vyčerpaná. Byla jsem na neurologii, byla jsem na magneticke rezonanci kde zjistili minimaliatickou cystu kterou řesit nebudou a hodně zvětšených uzlin, podstoupila jsem lumbalni punkci kde nic nenalezeno uzavřeno ze jsem zdravá, mám si dojít k psychologovi.


Krevní testy na mineraly atd v pořádku. Byla jsem i na imunologii kde mi pan doktor bral krev na borelii ktera vyšla negativní ale testovat jsem se nechala znova a čekám na výsledky, bylo mi jen zjištěno, že mám hodně rozbouřené EVB viry a s tím se nic dělat nedá, můžu si jen podpořit imunitu, kapu si Bachove esence trochu jsem se psychicky hodila do pohody ale není to furt ono ty záškuby mě nejvíc obtěžují mám problém kolikrat i usnou. Beru Magnosolv 1x saček denně, 3x do týdne Letrox 50 na sníženou funkci štítné žlázy, vit C, acerolu v prášku, ostropestřec drť, calcichew žvýkací tablety, vit D.


Mám dvě děti mladší syn je stále kojen ale už se to blíží do odstavu, je mi čerstvých 27 let, mám 62 kg. Budu ráda za pomoc jsem ochotná zaslat i výsledky/zpravy od lékaře.

Ještě k tomu mýmu dotazu,ja se dostala do jedné skupinky,jmenuje se Lymská borelioza... hodne lidi me odkazuje na doktora Klubala v Praze že možná v sobě něco mám,tak pomaličku zjištuji...


Pokud by jste chtěl poslat nějaké zprávy a výsledky rozboru krve,mozkomisniho moku mohu zaslat..

Děkuji a jsem s pozdravem.
Lenka

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Váš stav se jeví jako typický tetanický syndrom. Jde tedy o iontovou dysbalanci Mg a Ca. Tyto ionty doporučuji užívat v substituci - tj. i nadále užívat Mg v Magnosolvu a vápník ve stravě (mléčné výrobky apod.).

Mg je obsažen i v rostlinách a je lépe vstřebatelný než substituty.
Které rosltiny obsahují Mg je uvedeno zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/latky-v-rostlinach/777-horcik-v-bylinach-rostlinach-ucinky-priznaky-nedostatku-tetanie

Jaké rostliny obsahují vápník jeuvedeno zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/latky-v-rostlinach/1974-vapnik-v-bylinach-bylinkach-ktere-byliny-jsou-bohate-na-vapnik

Pokud jste měla Mg v pořádku, mohlo to být tím, že jste si ráno dala Magnosolv. Dlouhodobou hladinu Mg v krevním séru ukazuje MG V ERYTROCYTECH. Jde ale o speciální odběr, který běžně lékaři nedělají (dělají rozbor jen některé laboratoře v ČR).

Na EBV (za předpokladu, že jste měla pozitivní IgM protilátky! - v opačném případě EBV nemáte a není co léčit /nevím co přesně znamená "rozbouřený EBV"/) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen, ČERNOHLÁVEK OBCNÝ kveoucí nať, ČEUBET BENEDIKT.

Pokud byste i nadále měla záškuby a křeče, pomůže Vám tato směs:
MOCHNA HUSÍ nať, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, KONTRYHEL OBECNÝ nať, KOPR VONNÝ nať, MUČENKA PLETNÍ nať, DIVIZNA květ, SMIL ITALSKÝ nať.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.