Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bylinky na noční pomočování dětí

1 odpověď
(stránka otevřena 172x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

obracím na Vás s prosbou. Na vašich webových stránkách jsem našla směs bylin na noční pomočování u dětí. Velkou část tam obsahuje kardamon, to myslíte plod? Nebo existuje i nějaká sušená bylina, prosím o tip, kde bych to mohla popřípadě pořídit. Koření z plodu mi přijde strašně silné (občas si dávám špetičku do kávy) a proto si nejsem jistá, zda myslíte opravdu plod nebo existuje nějaká sušená čajová směs (třeba z listů rostliny). Mletý plod lze sehnat téměř všude, ale sušená bylina na čaj snad nikde nebo mně se to tedy nepodařilo.
Děkuji za odpověď
Přeji krásný den


MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z pohledu tradiční čínské medicíny pokud dochází k pomočování u větších dětí, je to příznakem oslabeného yinu ledvin. Jaké léčivé rostliny a strava jsou vhodné na posílení yinu (a tím pádem vedou k léčbě nočního pomočování) celkem obsáhle zmiňuji v online přednášce, kterou si můžete stáhnout ve formě videa na adrese http://www.WebinarLedviny.cz

Na enurézu (noční pomočování u dítěte) kromě doporučení ve výše uvedeném videu http://www.WebinarLedviny.cz
doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
KARDAMOM plod, KUKUŘICE blizny, ŘEBŘÍČEK nať, MALINÍK list.

Důležitá je aplikace 2 hodiny před spaním. Tinktura vede k polyurii (zvýšené močení před spaním) a děti pak v noci nemají enurézu, protože dojde k masivnímu vyplavení moči ještě před spaním.

Z výše uvedených léčivých rostlin můžete samozřejmě vyrobit kromě tinktury i prostý nálev ("čaj").

U dětí se tinktury kapou do horké vody nebo jiného nápoje o teplotě 90°C a více (kvůli alkoholu).

Od cca. 3 let již tato úprava není nutná (záleží na odvaze rodiče, ale koncentrace lihu v tinkturách je kolem 10-15% a když si vezmete kolik kapek se dítěti aplikuje, jde o doslova stopové množství alkoholu, které dětské tělo zvládá /játra už dávno mají enzym alkoholdehydrogenázu, který štěpí alkohol/).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.