bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Dr. Mlčoch bude v poradně odpovídat 28. a 29.1. odpoledne a 31.1.2021 celý den.

 

Bylinky na paměť - jaké byliny jsou vhodné na posílení paměti?

1 odpověď
(stránka otevřena 197x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Moje maminka má potíže s pamětí, nejsem bylinkářka, ale objevila jsem Vaše stránky na fb a podle nich soudím, že máte snad bylinku na všechno. Problém u maminky nastal po šoku, který prožila (krádež v jejím domě před 3 lety). Začalo to nenápadně, opakovala nějaké věty a tvrdila, že je neřekla dvakrát. Po naléhání se nechala vyšetřit, ale paní dr. jí nezjistila nic vážného.
Máme strach z alzhamera.
Je možné posílit paměť bylinkami?

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Začnu od konce. Alzheimerova nemoc je psychiatrické onemocnění, které by mělo být řádně vyšetřeno ambulantním psychiatrem. Jeden z prvních příznaků je, že se daná osoba začne ztrácet v prostoru.

Co se týče Vámi uvedného, může jít o nějakou posttraumatickou reakci nebo nastupující senilní demenci. Jak jsem psal výše, je nutné to dovyšetřit.


Vhodné léčivé rostliny na posílení paměti a "zpomalení stárnutí" jsou: JINAN DVOULALOČNÝ, EKLIPTA BÍLÁ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ (gotu-kola), ROZMARÝNA, ROZCHODNICE, SCHIZANDRA (klanopraška čínská), ŽENŠEN PRAVÝ.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.