bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Dr. Mlčoch bude bude opět v poradně v pátek 29.5.2020 od rána.
 

Bylinky na paměť - jaké byliny jsou vhodné na posílení paměti?

1 odpověď
(stránka otevřena 42x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Moje maminka má potíže s pamětí, nejsem bylinkářka, ale objevila jsem Vaše stránky na fb a podle nich soudím, že máte snad bylinku na všechno. Problém u maminky nastal po šoku, který prožila (krádež v jejím domě před 3 lety). Začalo to nenápadně, opakovala nějaké věty a tvrdila, že je neřekla dvakrát. Po naléhání se nechala vyšetřit, ale paní dr. jí nezjistila nic vážného.
Máme strach z alzhamera.
Je možné posílit paměť bylinkami?

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Začnu od konce. Alzheimerova nemoc je psychiatrické onemocnění, které by mělo být řádně vyšetřeno ambulantním psychiatrem. Jeden z prvních příznaků je, že se daná osoba začne ztrácet v prostoru.

Co se týče Vámi uvedného, může jít o nějakou posttraumatickou reakci nebo nastupující senilní demenci. Jak jsem psal výše, je nutné to dovyšetřit.


Vhodné léčivé rostliny na posílení paměti a "zpomalení stárnutí" jsou: JINAN DVOULALOČNÝ, EKLIPTA BÍLÁ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ (gotu-kola), ROZMARÝNA, ROZCHODNICE, SCHIZANDRA (klanopraška čínská), ŽENŠEN PRAVÝ.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.