bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bylinná směs na revmatoidní artritidu - složení

1 odpověď
(stránka otevřena 178x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.

Dostala jsem seznam bylin na revmatoidní artritidu: tužebník jilmový, vrba bílá, prha arnika, kopřiva dvoudomá a kočičí dráp.

Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou to správné byliny (případně co byste doporučil Vy), v jakém poměru je míchat do čaje a jak často pít?

Děkuju moc

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vámi uvedená směs je vhodná. Obsahuje léčivé rostliny, které mohou obstojně tlumit Vámi uvedené autoimunitní onemocnění, kterým je právě revmatoidní artritida.

Na revmatoidní artritidu doporučuji (kromě Vaší směsi) následující léčivé rostliny (+ houbu) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen 40%, LESKLOKORKA LESKÁ nebo PLOSKÁ plodnice 30%, PÝR PLAZIVÝ kořen 10%, TUŽEBNÍK JILMOVÝ květ 10% (nebo i více), TOLICE VOJTĚŠKA nať 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
V případě zájmu o tinkturu se mi můžete ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz nebo email info@bylinkyprovsechny.cz

Lokálně doporučuji STŘEMCHU a to ve formě tinktury. Tinktura je velmi účinná na tento problém a dojde k velmi rychlé úlevě od bolesti kloubu.

Dietetika: skorice, křen.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.