bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Byliny na imunitu a dodání energie u chronické únavy

1 odpověď
(stránka otevřena 339x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Rad bych se Vas zeptal na nazor ohledne smichani bylin. Rad si upravuju caj, nicmene neznam presna pravidla a vhodnost ktere byliny michat ci nemichat. Chtel bych zkusit smichat super byliny jako kotvicnik, kozinec, rozchodnice ruzova a gingko biloba. Snazim se smichat byliny, ktere by meli vliv na imunitu a posileni lidskeho tela a energie bez kofeinu.

Navic se dlouha leta potykam s vyssi hladinou bilirubinu v jatrech, coz bylo zpusobeno mononukleozou. Poradil by jste mi v jake pomeru udelat tuto smesu a je vhodna na denni uziti.

P. S. Premyslel jsem i nad tinturou nicmene nevim jestli je to vhodne i pres to male mnozstvi alkoholu, pokud mam problemy s jatry.

Dekuji za Vas nazor s pozdravem.
Tomas

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na posílení imunity doporučuji následující léčivé rostliny a houbu a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ČUBET BENEDIKT nať, BEZ ČERNÝ plod, ECHINACEA kořen, ŘECKÝ HORSKÝ ČAJ (sideritis, hojník syrský) nať, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ plodnice a Vámi uvedený KOZINEC BLANITÝ kořen.

Na dodání energie SCHIZANDRA (KLANOPRAŠKA) plod, PAZVONEK CHLOUPKATÝ plodnice, TRSNATEC LUPENITÝ plodnice a Vámi uvedená ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen.

Poměrově můžete dát stejné díly, ev. pokud je Vám nějaká rostlina či houba sympatická, můžete jí přidat do směsi trošku více. Říká se, že pokud je člověkovi nějaká rostlina nebo houba sympatická, tak ji potřebuje. Je to dáno evolucí, nemá to vysvětlení. V praxi jsem zjistil, že je to pravda a že podvědomě saháme po tom, co je nám sympatické. Mně je třeba z první směsi velmi sympatický ČUBET BENEDIKT a ze druhé směsi ROZCHODNICE RŮŽOVÁ - takže za mě bych tam dal poměrově těch dvou více.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.