bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Byliny na posílení imunity a na urologické potíže - jaké zvolit?

1 odpověď
(stránka otevřena 197x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Můžu smíchat propolisovou tinkturu s kalisii a lichořeřišnici? Chci udělat synovi směs na urologické problémy a na zvýšení imunity. Nebo propolis radši extra a bylinky zvlášť? S tím propolisem nemám zkušenosti. Nikde jsem nenašla propolisovou tinkturu ve směsi s bylinkami, tak nevím jestli to není kontraindikace.

Děkuji mockrát za odpověď a omlouvám se, že tě otravuji. Chci mu ji dát zítra s sebou a ve čtvrtek jsem na to zapomněla.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na posílení imunity a urologický infekt pro Vašeho syna doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BERGENIE TUČNOLISTÁ kořen nebo nať, ZLATOBÝLY (celík, kanadský, obrovský) kvetetoucí nať, VŘES kvetoucí nať, HÁLKA z růže špíkové, JALOVEC plod, ECHINACEA kořen, BEZ ČERNÝ květ.
V případě chronických potíží s močovými cestami pak ještě PRŮTRŽNÍK LYSÝ, což je vynikající desinfekce močových cest. LICHOŘEŘIŠNICE je také vhodná, ale na těžké záněty močových cest. Na lehčí záněty (které mívají často muži) stačí výše uvedené léčivé rostliny.

Vnitřně PROPOLISOVÁ TINKTURA není léčivým přípravkem první volby pro záněty močových cest.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.