bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Byliny na zvýšení tvorby slin po ozařování

2 odpovědi
(stránka otevřena 901x)

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu.
Jsem 3 měsíce po ozařování krku (mandle), kontrolní test negativní. Ale mám velké potíže s příjmem potravy, nemám chut a nemám sliny. Nejhorší je to v noci. Pořád popíjím a žvýkám, zlepšení zatím žádné.
V krku mě o řeže a střílí do levého ucha.

Odpověď na dotaz:

Prosím o radu, jaké bylinky užívat při problémech se sliněním po radioterapii. Po 4 letech mám stále jen tuhé sliny a často kyselé.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Co se týče následků ozařování, spíše než byliny bych dal přednost (tak trošku po vzoru bylináře Pavla Váni) houbám - konkrétně lesklokorce lesklé (reishi) - https://www.bylinkyprovsechny.cz/houby/1468-lesklokorka-leskla-reishi-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-davkovani
a leuzee saflorové -
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1455-leuzea-saflorova-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Pokud to bude možné, pokuste se rostliny sehnat v čerstvém nebo sušeném stavu. Extrakty mohou v kapslích a tabletách někdy mohou být ředěné a tím málo koncentrované.
Pokud narazíte v lese na sírovec, určitě si jej vezměte domů a užívejte. Houby nemíchejte zvolte jednu a po nějaké době (např. 2 měsíce) je vyměňte za jinou.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.