bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Byliny na zvýšení tvorby slin po ozařování

2 odpovědi
(stránka otevřena 1248x)

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu.
Jsem 3 měsíce po ozařování krku (mandle), kontrolní test negativní. Ale mám velké potíže s příjmem potravy, nemám chut a nemám sliny. Nejhorší je to v noci. Pořád popíjím a žvýkám, zlepšení zatím žádné.
V krku mě o řeže a střílí do levého ucha.

Odpověď na dotaz:

Prosím o radu, jaké bylinky užívat při problémech se sliněním po radioterapii. Po 4 letech mám stále jen tuhé sliny a často kyselé.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Co se týče následků ozařování, spíše než byliny bych dal přednost (tak trošku po vzoru bylináře Pavla Váni) houbám - konkrétně lesklokorce lesklé (reishi) - https://www.bylinkyprovsechny.cz/houby/1468-lesklokorka-leskla-reishi-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-davkovani
a leuzee saflorové -
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1455-leuzea-saflorova-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Pokud to bude možné, pokuste se rostliny sehnat v čerstvém nebo sušeném stavu. Extrakty mohou v kapslích a tabletách někdy mohou být ředěné a tím málo koncentrované.
Pokud narazíte v lese na sírovec, určitě si jej vezměte domů a užívejte. Houby nemíchejte zvolte jednu a po nějaké době (např. 2 měsíce) je vyměňte za jinou.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.