bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Byliny podporující otěhotnění - tipy

1 odpověď
(stránka otevřena 685x)

Dotaz:

Dobrý den.
Obracím se na vás s prosbou o radu. Prosím vás, doporučil byste mi nějakou kytičku, která pomáhá na otěhotnění? Děkuji vám.
Lucka.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Problematika otěhotnění je poměrně komplexní. Poměrně obsáhle se jí věnuje dr. Moučková a v minulosti také Ludmila Mojžíšová. Čaj na podporu otěhotnění Mojžíšové je zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/700-caj-ludmily-mojzisove-na-neplodnost-otehotneni-tehotenstvi-slozeni-uzivani-bylinna-smes
Pomohl již mnoha ženám k otěhotnění.
Bylina podporující početí pro muže i ženy je vrbovka malokvětá:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/225-vrbovka-malokveta-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Bylinná směs na podporu otěhotnění je také zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/811-neplodnost-zeny-problemy-s-otehotnenim-byliny-bylinky-babske-rady-zenske-caje
Léčba neplodnosti je ale komplexní děj, do kterého se musí zapojit muž i žena. Je nutné přestat kouřit, jíst opravdu zdravě (ne polotovary a jídla z konzerv, ale domácí pestrá zdravá strava s přiměřeným množstvím tuku, s minimem některých druhů masa - hlavně hovězí. Doporučuje se mj. strava bohatá na ryby.
Hodně léčitelů říká, že by si měl muž varlata chladit studenou vodou (samozřejmě přiměřeně) a měl nosit spíše volnější oblečení co to jen jde. Čím více jsou varlata u těla, tím hůře dozrávají spermie (to není pověra, to je medicínský fakt).
V minulosti jsem psal několik článků o neplodnosti a podpoře otěhotnění ve svém webu zde:
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/index.php?searchword=neplodnost&ordering=&searchphrase=all&Itemid=141&option=com_search
Doporučuji články pročíst.
Pokud by se přes výše uvedené rady nepodařilo otěhotnět, doporučuji vyloučit mechanickou příčinu (u Vás - neprůchodné vejdovody) a pohyblivost spermií.
Dlouhodobou léčebnou kúrou lze u některých mužů vyléčit i nepřítomnost spermií ve spermatu, říká se tomu azoospermie. Ale to hodně předbíhám.
Samozřejmostí je sledování plodných dnů bazální teplotou a velmi vhodná je sexuální abstinence muže před ovulací.
Děkuji za zajímavý dotaz a důvěru.