bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Byliny podporující otěhotnění - tipy

1 odpověď
(stránka otevřena 565x)

Dotaz:

Dobrý den.
Obracím se na vás s prosbou o radu. Prosím vás, doporučil byste mi nějakou kytičku, která pomáhá na otěhotnění? Děkuji vám.
Lucka.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Problematika otěhotnění je poměrně komplexní. Poměrně obsáhle se jí věnuje dr. Moučková a v minulosti také Ludmila Mojžíšová. Čaj na podporu otěhotnění Mojžíšové je zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/700-caj-ludmily-mojzisove-na-neplodnost-otehotneni-tehotenstvi-slozeni-uzivani-bylinna-smes
Pomohl již mnoha ženám k otěhotnění.
Bylina podporující početí pro muže i ženy je vrbovka malokvětá:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/225-vrbovka-malokveta-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Bylinná směs na podporu otěhotnění je také zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/811-neplodnost-zeny-problemy-s-otehotnenim-byliny-bylinky-babske-rady-zenske-caje
Léčba neplodnosti je ale komplexní děj, do kterého se musí zapojit muž i žena. Je nutné přestat kouřit, jíst opravdu zdravě (ne polotovary a jídla z konzerv, ale domácí pestrá zdravá strava s přiměřeným množstvím tuku, s minimem některých druhů masa - hlavně hovězí. Doporučuje se mj. strava bohatá na ryby.
Hodně léčitelů říká, že by si měl muž varlata chladit studenou vodou (samozřejmě přiměřeně) a měl nosit spíše volnější oblečení co to jen jde. Čím více jsou varlata u těla, tím hůře dozrávají spermie (to není pověra, to je medicínský fakt).
V minulosti jsem psal několik článků o neplodnosti a podpoře otěhotnění ve svém webu zde:
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/index.php?searchword=neplodnost&ordering=&searchphrase=all&Itemid=141&option=com_search
Doporučuji články pročíst.
Pokud by se přes výše uvedené rady nepodařilo otěhotnět, doporučuji vyloučit mechanickou příčinu (u Vás - neprůchodné vejdovody) a pohyblivost spermií.
Dlouhodobou léčebnou kúrou lze u některých mužů vyléčit i nepřítomnost spermií ve spermatu, říká se tomu azoospermie. Ale to hodně předbíhám.
Samozřejmostí je sledování plodných dnů bazální teplotou a velmi vhodná je sexuální abstinence muže před ovulací.
Děkuji za zajímavý dotaz a důvěru.