bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Časté močení, polyurie - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady, lidové léčitelství

2 odpovědi
(stránka otevřena 638x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
omlouvám se že Vás kontaktují touto formou, ale jste členem FB skupiny Bylinky jsou naše, také čerpám informace často z bylinkyprovsechny.cz na Facebooku.
Nyní k dotazu. 06/2018-01/2019 pociťují problémy s močením, časté močení, byl mi zjištěn před Vánoci kámen v ledvinách, brala jsem rowatinex a pila přesličku a koupala se také v přesličce, ale pořád cítím časté močení, i když v polovině ledna 2019 ultrazvuk už kamínek nenašel. Za tu dobu problémů jsem vypila celou tinkturu lichoterisnice, rowatinex celý, pak přesličku a týden jsem pila ještě ledvinový Jančův čaj. Za jak dlouho problémy zmizi? , Nevím co si mohu dovolit nyní brát na doléčení abych to s bylinkama už nepřehnala, plus držím dietu, špatně mi dělaly mléčné produkty. Prosím o Vaši radu, vzhledem k tomu, že tomu více rozumíte.
Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Z textu dotazu není příliš patrné, jestli ještě máte infekci v močových cestách, ale z toho, že užíváte byliny dlouhodobě a že jste užívala i lichořeřišnici budu usuzovat, že tyto potíže již nemáte a že jedná o tzv. hyperaktivní močový měchýř, u kterého se používá zkratka nemoci OAB. Bylo by dobré, aby Vám toto onemocnění někdo definitivně stanovil (urolog) a nebo mou doměnku vyvrátil a stanovil jinou nemoc. Jde o to, že v bylinkářství platí, že pokud má být něco léčeno, měli bychom vědět co vlastně léčíme (i s ohledem na to, že léčíme jen na základě toho, co nám lidé o svých zdravotních potížích sdělí).
Byliny vhodné na léčbu hyperaktivní močový měchýř OAB jsou:
řebříček obecný -
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/169-rebricek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
kopřiva dvoudomá,
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/90-kopriva-dvoudoma-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
přeslička rolní (tu jste již užívala a je to tak dobře),
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/156-preslicka-rolni-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
kukuřičný vlas (blizny kukuřice seté)
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/100-kukurice-jako-bylinka-kukuricne-vlasy-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
Děkuji za Váš dotaz a projevenou důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, dejuji Vam za odpoved. K urologovi pujdu jeste za tyden na vysetreni mocoveho mechyre. Zanet to neni nebot bakterie v moci nebyly, ani bilkovina, pouze krev byla prokazana, bylo to vsak v dobe, kdy jsem mela prokazatelnou calcifikaci na ultrazvuku, nyni nevim, dam si zjistit. Postupne upravuji jidelnicek, protoze jsem si sve potize privodila nezdravou stravou, vecer chipsy, slane syry.