bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Časté močení, polyurie - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady, lidové léčitelství

2 odpovědi
(stránka otevřena 815x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
omlouvám se že Vás kontaktují touto formou, ale jste členem FB skupiny Bylinky jsou naše, také čerpám informace často z bylinkyprovsechny.cz na Facebooku.
Nyní k dotazu. 06/2018-01/2019 pociťují problémy s močením, časté močení, byl mi zjištěn před Vánoci kámen v ledvinách, brala jsem rowatinex a pila přesličku a koupala se také v přesličce, ale pořád cítím časté močení, i když v polovině ledna 2019 ultrazvuk už kamínek nenašel. Za tu dobu problémů jsem vypila celou tinkturu lichoterisnice, rowatinex celý, pak přesličku a týden jsem pila ještě ledvinový Jančův čaj. Za jak dlouho problémy zmizi? , Nevím co si mohu dovolit nyní brát na doléčení abych to s bylinkama už nepřehnala, plus držím dietu, špatně mi dělaly mléčné produkty. Prosím o Vaši radu, vzhledem k tomu, že tomu více rozumíte.
Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Z textu dotazu není příliš patrné, jestli ještě máte infekci v močových cestách, ale z toho, že užíváte byliny dlouhodobě a že jste užívala i lichořeřišnici budu usuzovat, že tyto potíže již nemáte a že jedná o tzv. hyperaktivní močový měchýř, u kterého se používá zkratka nemoci OAB. Bylo by dobré, aby Vám toto onemocnění někdo definitivně stanovil (urolog) a nebo mou doměnku vyvrátil a stanovil jinou nemoc. Jde o to, že v bylinkářství platí, že pokud má být něco léčeno, měli bychom vědět co vlastně léčíme (i s ohledem na to, že léčíme jen na základě toho, co nám lidé o svých zdravotních potížích sdělí).
Byliny vhodné na léčbu hyperaktivní močový měchýř OAB jsou:
řebříček obecný -
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/169-rebricek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
kopřiva dvoudomá,
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/90-kopriva-dvoudoma-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
přeslička rolní (tu jste již užívala a je to tak dobře),
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/156-preslicka-rolni-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
kukuřičný vlas (blizny kukuřice seté)
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/100-kukurice-jako-bylinka-kukuricne-vlasy-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
Děkuji za Váš dotaz a projevenou důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, dejuji Vam za odpoved. K urologovi pujdu jeste za tyden na vysetreni mocoveho mechyre. Zanet to neni nebot bakterie v moci nebyly, ani bilkovina, pouze krev byla prokazana, bylo to vsak v dobe, kdy jsem mela prokazatelnou calcifikaci na ultrazvuku, nyni nevim, dam si zjistit. Postupne upravuji jidelnicek, protoze jsem si sve potize privodila nezdravou stravou, vecer chipsy, slane syry.