Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Časté záněty pochvy, vagíny, vaginitis - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 2349x)

Dotaz:

Dobrý den, pane Mlčochu,


 


omlouvám se, že píši, ale už si opravdu nevím rady a začínám být zoufalá. V lednu jsem oslavila 40l a přesně v ten mi začali gynekologické problémy. Začali mě svědět pysky otékat a vstup do vagýny byl velmi citlivé. Do toho jsem po 5 dnech dostala silný zánět do vagíny a ruku v ruce i výtok. Po 3 týdnech jsem navštívila doktora a ihned jsem dostala tobolky, které se zaváděli a mastičku. Do toho ultrazvukem zjistil, že na vaječníku mám úvar 4cm, s velkou pravdopodobnosti Endometrio (již jsem na toto byla operovaná). Zánět jsme přeléčili. Kontrola za 3 týdny a opět zánět a nyní antibiotika a útvar na druhém vaječníku, stejné velikosti. Antibiotika zabrala a po kontrole je útvar již jen 2 cm, a bez zánětu. Kontrola před 4dny. Jenže já mám pozit (možná je to již v hlavě), jak by se mi zánět opět vracel.
Tímto se chci zeptat, zda jsou nějaké bylinky na tento problém. Nechci do sebe " ládovat" další léky.
Přestala jsem pít i kávu, a urologické problémy nemám, když i na tento problém trpím.

Budu moc ráda, když by jste mi poradil, něco, co by mi pomohlo. Bohužel tím trpí i sexuální život s manželem. (naposledy v prosinci : - ().

Beru také, léky na epilepsii - Lamotrix a na žaludek - Omeprazol.

Děkuji moc za odpověď a dlouhou zprávu.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na opakované gynekologické záněty způsobené kandidou (candida albicans) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní užívání:
PENÍZOVKA SAMETONOHÁ plodnice, HLUCHAVKA BÍLÁ květ, KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, CHOROŠ OŘÍŠ plodnice.

Dietetika: MCT olej 1 lžíce oleje 3x denně do jídla nebo přímo sníst (je velmi silně protiplísňový, současně posiluje dle TČM tzv. element Země, tedy slezinu). MCT olej můžete používat vnitřně, ale i zevně.
Dále 3x denně užívat 1 kapku esenciálního oregánového oleje s vysokým obsahem karvakrolu (POZOR!!! , je velmi silný, nesmí se aplikovat přímo do úst, dávkuje se s jiným olejem /např. olivovým/ nebo se kapne do jídla).

Glykemický index: jíst potraviny s nízkým glykemickým indexem.
Co se týče dietetiky, doproručuji Vaši stravu konzultovat s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. - http://www.ZuzanaSvedova.cz

Zevně: oplachy nebo sedací koupele v odvaru z rostlin ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ a/nebo KRTIČNÍK HLÍZNATÝ (roste v lese) a/nebo HLUCHAVKA BÍLÁ kvetoucí nať (ne jen květ).

Přemnoženou kandidu mají často ženy, které mají dle TČM oslabenou slezinu (příznaky - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle /neodolatelná chuť na "sladkou tečku"/, otoky, bledá nebo nažloutlá kůže, celulitida, chudokrevnost, tendence ke vzniku modřin, nadýmání, škroukání v břiše, řidší stolice, povlak na jazyku, otlaky zubů na boku jazyka, opary rtů NEBO popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, tendence k výhřezům dělohy, tendence ke kožním převisům břicha nebo povislá kůže na horních končetinách, "povadlost", velká únava po jídle, tendence k potratům, inkontinence po porodu, výtoky, kvasinkové infekce, špinění před menstruací, došpiňování po menstruaci, zahlenění, problémy s paranazálnímí /nosními/ dutinami, tukové bulky pod kůží, PSYCHIKA - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle ad.).

Posílení sleziny přes dietetiku, TČM a byliny:
* Tradiční čínská medicína TČM - směs čínských bylin „růst hory thaj“.
* Fytoterapie - z léčivých rostlin pak skořice, bazalka, máta, saturejka, kmín, kari ad.
* Dietetika - z potravin batáty, dýně, pastinák. Kořenová zelenina, vývary, hovězí a bílé maso.
Velmi doporučuji MCT olej. Mám s ním u "sleziníků" velmi dobré zkušenosti. Slezinu silně podporuje.
* U oteklých žen a žen s tendencemi k otokům - doporučuji břízu a bršlici – obě rostliny mají mírný odvodňující účinek a nepřetěžují ledviny. Působí i detoxikačně.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o MCT olej (tinkturu Vám bohužel vyrobit nemohu), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.