bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Celou zimu nemocné děti - byliny, bylinky, léčivé rostliny, prevence a léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 594x)

Dotaz:

Dobrý den pane Mlčoch,
Mám doma dcerku (4roky) a syna (8měs.). Dcerka chodí do školky a samozřejmě donáší nemoce. Od října 2019 jsme se v podstatě nevyhrabali z rýmy a kašle. Dnes jsem celou noc odsávala zahleněné mimino. Samozřejmě zase zelený hnus, když to tak můžu napsat. Kašle a zvrací hleny. Když neodsaju, nechce se kojit. takto je to v podstatě celou dobu… Jestli máme týden, čtrnáct dní klid od všeho, je to zázrak. Nejhorší je, že jak kojim (ještě dost-malý je velký jedlík), tak jsem nahromadě s dětmi taky. Obtěžuje mě to už, neboť jsem nikdy takto nemocná nebývala.
Poradíte mi prosím, co mohu vyzkoušet a udělat hlavně pro své děti a posílení jejich imunity? Co mohu udělat pro to mimino v této akutní fázi a pro dcerku, aby byla odolnější?
Budu Vám nesmírně zavázána. Předem moc děkuji za Váš čas a ochotu se tímto zabývat.
Krásný den

Markéta

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, paní Markéto. Myslím si, že právě pro tyto případy jsou tu bylináři. Určitě Vám umím poradit a pomoci. Vhodné byliny pro Vás na podporu imunity a prevenci dalších infektů: echinacea kořen, hojník sysrský (sideritis), kozinec blanitý, hlíva tinktura (pokrmy z hlívy nemají léčivý účinek - betaglukany obsažené v hlívě se varem a stykem s kovem ničí). Nejmenší dítě 8 měsíců - rýma, zelené hleny, nachlazení: majoránková mast lokálně - https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/579-majorankova-mast-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti Každý den koupele ve schládlém odvaru z mateřídoušky (stačí přidat do vody na koupání) + slabé mateřídouškové čaje s trošičkou medu (med dávat do schládlého čaje, pokud by se dal do čaje o teplotě nad 40°C, léčivé enzymy by se v medu zničily!!! ). Dcera 4 roky, opakované infekty přinášené ze školky: pít čaje z bylinné směsi - např. bez černý, lípa, řecký horský čaj (sideritis), lišejník islanský, prvosenka. Do jídla dávejte dceři v malém množství rakytník řešetlákový kuličky (jsou kyselé, dávejte v malém množství, rozsekejte sekáčkem) a kustovnici čínskou (dávejte jí např. do jogurtu s medem apod.). Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.