Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cholesterol a infarkt - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 874x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.
Mám dotaz ohledně cholesterolu. V prosinci jsem prodělala AIM. Je mi 53 let. Dostala jsem léky na ředění a statiny, které jsem velice těžce snášela (brnění rtů, svědivá vyrážka po celém těle, veliké bolesti svalů, nemohla jsem skoro chodit.) Dali mi jiné statiny a opět problémy. Celkový cholesterol mám 6,7. Máme infarkty a mrtvice v rodině po mamce i taťkovi, všichni v mladším věku.
Zkousela jsem alternativně a nešlo to dolů. Nyní mám zkusit Ezen a pak už jen biologická léčba. Co by bylo pro mě příznivější?
Děkuji za váš čas a odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Nesnášenlivost léků na snižování vysokého cholestrolu je velmi častá. Lidé mj. běžně popisují i Vámi uváděné nežádoucí příznaky.

V léčbě vysokého sérového LDL cholesterolu se mi v praxi osvědčilo
a) užívání DÝŇOVÉHO OLEJE 2x denně 1 lžíce (do jídla nebo přímo - olej je docela chutný)

b) bylinná směs na snížení cholesterolu, která se skládá z: DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ, ČESNEK MEDVĚDÍ, KURKUMA, ROZRAZIL LÉKAŘSKÝ, EMBLIKA, GOTUKOLA, HLÍVA, JIDÁŠOVO UCHO, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, MANGO PLOD.

c) Pro dobrý stav cév (píšete, že máte stav po akutním infarktu myokardu AIM), ev. třeba i na léčbu vysokého krevního tlaku (hypertenzní nemoci) je možné užívat HLOH OBECNÝ (květ nebo plod).

Hypercholsterolémii máte zřejmě podmíněnou geneticky, nicméně co se týče stravy a dietetiky, měla byste jíst hodně řepy a česneku (medvědí, setý - je to jedno), mango plod, artyčok, používejte hodně kurkumy v jídle.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Mám k dispozci i za studena lisovaný dýňový olej (ze semen dýně).
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.