bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická diseminovaná borelióza, anaplasmózou (ehrlichie) a coksackie viróza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 546x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
v lednu 2020 mi v zahraničí zjistili, že trpím chronickou diseminovanou boreliózou (atralgická forma), anaplasmózou (ehrlichie) a coksackie virózou a nejspíš v důsledku těchto infekcí také oslabenou imunitou. 2019 od srpna až do října jsem prodělala také genitální opar, který byl léčen na kožním jako obyčejný "ekzém" pomocí kortikoidových (po kterých došlo k jeho zhoršení a rozšíření), antibiotických mastí a koupelí v hypermanganu. Bolest přetrvávala ještě několik měsíců po odeznění výsevu. Hraniční IgM protilátky na HBV jsem měla ještě na konci února 2020 (zjištěno na jiném pracovišti). Bohužel k ATB léčbě stran boreliózy se zřejmě v ČR nedostanu, jelikož výsledky zdejší lékaři neuznávají.


Na neurologii doporučili zvýšit příjem hořčíku, fyzikální rehabilitace na úlevu od bolestí, infúze s analgetiky, popř. antidepresiva.


Na začátku května 2020 se mi udělala malá boulička na levé straně vnějšího genitálu v blízkosti poševního vchodu. Jelikož jsem měla značné bolesti jak při chůzi, tak vleže, šla jsem za svým gynekologem a ten mi dal tzv. pražskou mast. Zeptala jsem se jej, zda to nemůže být zánět Bartolinniho žlázy, a ten mi odvětil, že ne, že by to bylo velké jako štvestka nebo slepičí vejce. Boulička po pár dnech zmizela, ale bolestivost mám stále.


Děkuji Vám mnohokrát za radu a přeji Vám hodně pevného zdraví a vyléčených pacientů. Jana.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, pane doktore, trpím již léta něčím, co se projevuje jako chronická viróza. Stačí nepatrné nachlazení, nebo stres a týden se pak strašně potím, mám zimnici, cítím silnou únavu, vyčerpanost a bolesti kloubů a kostí. Teplotu mám naopak sníženou /do 36st/. Již 22 let na to beru Isoprinosin. Neporadil byste mi nějakou jinou, třeba bylinnou léčbu? Moc Vám děkuji. Petr z Prahy, 68 let