Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická infekce, zahlenění dítěte a vykašlávání hlenů - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1193x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Syn 8.5let, říká, že pořád cítí v krku hleny a skutečně vykašlává takovíé velmi husté cucky, tymiánový sirup, čaj z bezu apod jsem zkoušela, ale nemá to na toto pozitivní účinky.

Asi to chce něco silnějšího.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji PELARGONII SIDONSKOU, ta pomůže vyléčit infekci - i odolnou (umí léčit mj. i zlatého stafylokoka, pokud by ho syn měl; zlatý stafylokok se mj. projevuje žlutým zabarvením hlenu, nevím zda to Váš syn má).
Informace o pelargonii sidonské jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1984-pelargonie-sidonska-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani
Rostlinu osobně pěstuji, ale protože se používají 2-3 roky staré kořeny, je ještě brzo ji zpracovat.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu z rostliny PELARGONIE SIDONSKÁ na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Z mých zkušeností doporučuji na léčbu zahlenění potraviny, které mají štiplavý charakter. Dle tradiční čínské medicíny tzv. rozstřelují hleny. Jde např. o ředkvičky, pórek, cibuli, česnek apod.

Z koření doporučuji určitě: BAZALKA, DOBROMYSL, KARDAMOM, KOPR, KORIANDR, KŘEN, LÉKOŘICE, LIBEČEK, MAJORÁNKA.

Na odhlenění doporučuji následující léčivé rostliny (alespoň některé z nich) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
MÁČKA LADNÍ kořen, JITROCEL KOPINATÝ list, SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA květ, POPENEC BŘEČŤANOVITÝ kvetoucí nať, POTOČNICE LÉKAŘSKÁ nať, PRVOSENKA JARNÍ kvetoucí nať, YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ANDĚLIKA kořen, ad.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zahlenění je prakticky vždy spojené s nesprávnou stravou. Nejčastější příčiny jsou nadbatek mléčných výrobků a cukru obecně. Dopročuji Vám proto probrat Váš jídelníček s mou kolegyni nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. Kontakt na ni je na http://www.ZuzanaSvedova.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Další vhodné byliny na zahlenění jsou např. :
mateřídouška, houba shii-take, sedmikráska chudobka, lípa, křen, prvosenka, andělika, ad.

Syn může po léčebné kúře výše uvedenými bylinami i dlouhodoběji popíjet bez černý. Je dobrou prevenci k rozvoji těžšího infektu.

Pokud má zahlenění dospělý člověk, vynikající je česnek setý (stroužky) nebo medvědí (listy), užívat několik dnů - klidně i ve formě tintkury (tinktury vyrábím. ). Bohužel užívání česneku je spojené s typickým česnekovým odérem.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.