bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická pankreatitida, zánět slinivky břišní - byliny, bylinky, léčivé rosltiny, léčba bez léků

6 odpovědi
(stránka otevřena 369x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Dcera je vegan již dlouhou dobu. Začátkem března 2020 začala mít bolesti a kvůli covidu byla vystetrena až v září 2020 a operace proběhla začátkem prosince 2020. Našli ji kamen / vyšetření-čistý kalcit/ hodně daleko, až u hlavy pankreatu a ucpanim se tam už tvořily cysty. Teď je brána jako chronická pankreatitida a na nadále výše popsané bolesti. Bere už od operace wobenzyn a teď kvůli bolestem je objednána do ambulance bolesti a to mi přijde už jako paliativni péče, jako by ji už nic dobreho nemělo čekat. Prosím o radu na nějaké byliny, tinktury, které by mohli pomoct k rekonvalescenci pankreatu. Nechci už aby brala chemické léky od bolesti, po operaci měla abstinencni příznaky z tramalu. Můžete nám prosím pomoci?


Děkuji a jsem s pozdravem. Věra Lebedová

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na chronický zánět slinivky břišní s cystami pankreatu a bolestmi ze stejné příčiny doporučuji následující léčivé rostliny+houbu a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
KALISIE VONNÁ výhonky, BŘÍZA BĚLOKORÁ jarní list, ČERNUCHA SETÁ semena, OREGANO (dobromysl) nať, SMIL PÍSEČNÝ nať, TOPOLOVKA RŮŽOVÁ květ s kalichem nebo bez kalichu, PENÍZOVKA SAMETONOHÁ plodnice.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Mohu využít kalisii kterou mam v květináči? A ty byliny má brát všechny? Jsem z toho zmatená… jsem zdravotní sestra už 40 let a vím jak to chodí, proste vyriznou a dal se chovej jako kdybys měla chronickou pankreatitida, myslela jsem si ze to bude v poho, ale bolesti jsou dal do hrudníku už i na prave straně, nechápu z ceho se ji tvoří ty kameny, dali to na vyšetření, byl to čistý kalcit…. Dcera si nečetla prognózu chronické pankreatitidy… úmrtnost na rakovinu do 10 let… vim, ze určitě problémy mohou byt i vhlave, ale jak ji pomoct?

Odpověď na dotaz:

Ano, prosím. Byliny a medicinální houbu užívat všechny na jednou idálně v 1 směsné tinktuře.

Kalisie vonná je rostlina, která by neměla přijít do styku s varem. Varem se drasticky snižuje účinnost rostliny. Měla by být žvýkána (pokud jí máte velké množství, je tento způsob aplikace možný) nebo z ní udělána tinktura. Zpracování formou tinktury je nejběžnější a nejúčinnější co se týče extrakce látek.

Byliny na chronickou pankreatitidu by mohly zásadně stav slinivky zlepšit a proto úvahy na úmrtností nejsou na místě.

Chronická pankreatitida a rakovina slinivky břišní není totéž a s obavami a negativními prognózami bych určitě nespěchal.

Vše dobré Vám i dceři.

Odpověď na dotaz:

Dekuji, ale jde mi taky o ty kameny, slinivku si muže léčit bylinkami, ale když se ji tam dostane zas kamen… tak co??? Už nic nejí, protože alespoň tak má menší bolest…

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. manzel ma chronickou pankreatitida diagnostikovanou včera. jaké bylinky a nebo čím můžeme zlepšit jeho stav. děkuji za odpoved

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. manzel ma chronickou pankreatitida diagnostikovanou včera. jaké bylinky a nebo čím můžeme zlepšit jeho stav. děkuji za odpoved betastch@seznam.cz