Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická rýma - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 2663x)

Dotaz:

Dobry den,


prosim o radu, syn 2 roky (2015-2017) neustale trpi na vytok z nosu po ranu zahleneny kasel, ten se stupnuje pokazde kdyz se venku probehne.


Nezabiraji kapky ani sirup od homeopaticke poradkyne.


Pediatricka na plicich nic neslysi, ze pry je to normalni kasel. Vic nas trapi ta neustala ryma.


Nevim jaky bylinny lek bych zvolila spravne, tak se zeptam.


Dekuji mnohokrat

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji pro Vámi uvedený problém aplikovat MAJORÁNKOVOU MAST. Majoránková mast má příznivý vliv na nosní sliznici + konzistenci hlenů (ředí je) a to hlavně formou aromaterapie (vliv na prokrvení a celkový stav nosní sliznice). Mám ji vyzkoušenou na velkém množství bylinkových pacientů s rýmou, chronickou rýmou a také se zadní rýmou.

Dále doporučuji aplikovat tzv. MCT olej. Jde o olej, který dělá velmi dobře sliznicím v těle (nosní sliznice je také sliznice) a navíc modifikuje imunitní pochody v organismu.

Aplikace antibiotik je zbytečná, protože většina rým je virové etiologie, tzn. antibiotika jsou neúčinná a je nesmyslné je aplikovat, pokud není výrazně vysoké CRP a pokud předtím nebyla aplikována přírodní léčba. Orientačně lze říci, že bílá a vodnatá rýma je virového původu a žlutá nebo zelená rýma (kterou často trpí děti ze školního kolektivu) bývá bakteriální.

Dopručuji ve stravě zredukovat bílý cukr, bílé pečivo, mléko a mléčné výrobky bez vlákniny a také Vám nechávám ke zvážení podívat se na video http://www.WebinarSlezina.cz Ve videu je mj. uvedeno které potraviny tělo prohřívají a mohly by mít příznivý vliv na stav Vašich sliznic.
Je to totiž právě slezina, která z pohledu tradiční čínské medicíny má zásadní vliv na stav sliznic.

Dále by bylo žádoucí navštívit praktika nebo lékaře tradiční čínské medicíny, protože se domnívám, že je ve Vašem případě žádoucí posílit více Hybatelů (Kov, Voda, Země), nicméně bez vyšetření a pohovoru s výše uvedenouosobou je toto jen můj odhad. Každrý chronický problém by měl být řešen přes TČM.

Pomýšlet by se mělo také na atypickou infekci (hemofilus apod.) a/nebo na alergii.

Pokud byste měla zájem o majoránkovou mast a MCT OLEJ na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.