bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická únava a nízký krevní tlak - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 93x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Je mi 25 let, jsem stále unavená a mám nízký krevní tlak. Vyzkoušela jsem vše možné na únavu (ženšen, ašvagandu, macu), bohužel, vše snižuje tlak a energii mi to nedodalo.

Jím dost zeleniny, ovoce, vajec, sýra, jogurtu, semínek, ovesných vloček, a tudíž vitamínů a bílkovin mám dost. Nejím bílý cukr a nepiju kávu, protože káva mi způsobuje deprese a z cukru jsem roztěkaná a mám špatnou pleť. Vody piju minimálně 2,5 litru denně, ale většinou víc. Piju čistou vodu bez bublinek a občas nějaký bylinný čaj. Alkohol vůbec nepiju a cigarety nekouřím.

Spánek mám pravidelný. Chodím spát kolem osmé hodiny večer a budím se mezi čtvrtou a pátou ranní. Ráno jsem vždycky nejvíc unavená, ale přes den se to moc nezlepší. Ráda chodím pravidelně na procházky, ale pokud je můj tlak příliš nízký, tak bych jen ležela v posteli a na nic moc nemám energii. Samozřejmě, přemůžu se a udělám vše potřebné. Práci mám naštěstí většinou klidnou.

Na nízký tlak jsem vyzkoušela badyán, pepř, rozmarýn a kopřivový čaj. Trošku ho to zvedlo, ale s únavou to nic moc neudělalo. S únavou mám problémy už od 19 lety, ale tehdy jsem moc zdravě nežila, a tak se tomu nedivím. Nyní se už rok snažím žít zdravěji. Většina mých problémů zmizela, jen únava tu se mnou je stále. Nevím, co vyzkoušet, většina adaptogenů krevní tlak snižuje a kofein mi nedělá dobře. Můžete mi něco prosím doporučit?

Děkuji za radu a jsem s pozdravem

Paya K.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na nízký krevní tlak a chronickou únavu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ARALIE MANDŽUSKÁ kořen (je osvědčená, opravdu zvyšuje nízký krevní tlak), CORDYCEPS plodnice, SCHIZANDRA plod, DANG-SHEN pazvonek chloupkatý.
Pokud chcete, ozvěte se mi na messengeru http://www.zmfb.cz, tinkturu Vám připravím.

Nevím v jaké formě jste používala ženšen, macu apod. , ale platí dvě věci:
a) lze doporučit aplikaci přímou nebo ve formě tinktury, kterou Vám vyrobí bylinář, který tinktury nešidí
b) je nutné dlouhodobé užívání - ideálně měsíc a více. Jen tak se dostavuje dlohodobý očekávaný účinek.

Až budete u praktického lékaře nebo lékařky, nechte si udělat krevní obraz, zda nemáte chudokrevnost. Pokud ano, ozvěte se mi. Znám několik léčivých rostlin, které chudokrevnost umí velmi dobře ovlivnit a léčit. Vliv může na toto mít i dlouhé nebo silné menstruační krvácení.

Rád bych podotkl, že byla dělána velká studie týkající se DLOUHODOBÉHO pití kávy a ta vyvrací Vaši doměnku. Bylo totiž zjištěno, že dlouhodobé pití kávy 2x denně cca. 1 kávová lžička má antidepresivní účinky.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Ještě ke kávě:
1609519273_kava-antidepresivni-ucinek.jpg