Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická únava - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 302x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Chtěla bych poprosit o radu jak pomoc svému otci. Před rokem byl na vyšetření prostaty. Vyšetření bylo v narkoze. Po probuzení nastaly komplikace a málem vykrvácel. Za 3 měsíce potom šel na operaci s prostatou (nádor) a po 5 měsících měl opět operaci - cystya na paži. Od poslední operace to jsou to 2 měsíce a cítí se hodně unavený. Z únavy ho bolí hlava.

Může to být po operacích, které měl krátce po sobě?

Mohl byste mi poradit jak mu pomoci? Děkuji

D.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pokud jste dlouhodobě unavená (případně můžete mít další příznaky, kterými jsou např. bolesti bederní páteře, bolesti kolenních kloubů, úzkosti apod.), máte dle tradiční čínské medicíny oslabený element VODA, tzn. ledviny. Ledviny jsou v našem organismu našimi "bateriemi" a to v jakém stavu jsou ledviny se následně odráží na tom, jak se cítí celé tělo, co se týče energie (tedy zda je v pohodě nebo je přítomna chronická únava).
Jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, která se únavou a stravou zabývá již několik let.

Jednou z příčin únavy může být také nedostatek hořčíku. V praxi se mi velmi osvědčila aplikace hořčíku kůží. Tělo si z vody vezme tolik hořčíku kolik potřebuje. Forma aplikace je ve vaně, kdy se do vody nasypou denně asi 3 lžíce Epsomské soli. Pokud máte sprchu, tak po osprchování na horkou kůži ze sprayové láhve na kůži nastříkejte vodu s koncentrovanou Epsomskou solí. Efekt je velmi podobný jako u koupele.

Další příčina únavy pak může být chudokrevnost nebo nízký krevní tlak. Chudokrevnost lze řešit potravinami - velmi doporučuji třtinovou melasu, která má obrovské množství dobře vstřebatelného železa a je možné ji používat např. do kávy (je docela chutná, mírně nasládlá). I nadbytek železa ale může škodit, proto doporučuji před masivnější aplikací třtiové melasy udělat přes lékaře krevní obraz.

Směs na posílení ledvin (tvz. VYLEPŠENÝ JANČŮV LEDVINOVÝ ČAJ), která je zmíněná ve videu a dále i Epsomská sůl jsou u mne dostupné. Pokud byste po prohlédnutí videa o směs a Epsomskou sůl měla zájem, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud bych měl poskytnout konkrétní rady:
Na stav chronické únavy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
DANG-SHEN (pazvonek chloupkatý), DOBROMYSL nať, PAZVONEK CHLOUPKATÝ kořen, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, ELEUTEROKOK kořen (v noci), ŽENŠN kořen.
Kromě dobromysli byste měl tyto rostliny používat JEN RÁNO A V POLEDNE - jde o stimulanty a v noci byste špatně spal, pokud byste si vzal večer.

Vynikající pomůcka na únavu z ranku tradiční čínské medicíny je HOUSENICE ČÍNSKÁ. Vím, že s ní mají léčitelé, kteří se věnují medicinálním houbám velmi dobré úspěchy.

Pokud máte problémy se spánkem, můžete použít VITÁNII SNODÁRNOU - opět kořen - užívá se celý den. Má tu vlastnost, že přes den zlepšuje soustředění a večer prohlubuje spánek.

K problematice únavy a nespavosti je potřeba komplexní vhled. Proto po prohlédnutí webináře http://www.WebinarLedviny.cz Vám doporučuji domluvit si Skype konzultaci s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis.

Pro dobrý stav prostaty a dále jako prevenci rakoviny prostaty doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PUPAVA BEZLODYŽNÁ kořen, VRBOVKA MALOKVĚTÁ kvetoucí nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ nať, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen.
Tinkturu mohu poskytnout. Je možné mne kontaktovat - vizte výše.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.