Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická zadní rýma - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 417x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Můj dotaz je následující:
Mám zadní rýmu již delší dobu. (Jeden a půl roku).
2x antibiotika, nekolikrat vysetreni na ORL.
Zkoušela jsem čaje dle bylinkare. (složení čajů můžu napsat) alergie mírná na traviny. Z lékárny lichorerisnice, kaloba a spreje do nosu. Klokaní tea tree a i jiné výrobky z lékárny.
Už nevím čím to z těla dostat ven… prosím o radu.
Na Vaše výrobky jsem se několikrát dívala ale už nemám odvahu si něco bez porady objednat. Děkuji za případnou odpověď ? Pohybu mám celkem dost, jim dá se říct vše. Domácí strava a zelenina a ovoce též. Žádné leky neberu. Zkusila jsem i Kryokomoru… momentálně už si nevím sama rady.
Děkuji.
1695283946_chronicka-zadni-ryma-jazyk.jpg
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji pro Vámi uvedený problém aplikovat MAJORÁNKOVOU MAST. Majoránková mast má příznivý vliv na nosní sliznici + konzistenci hlenů (ředí je) a to hlavně formou aromaterapie (vliv na prokrvení a celkový stav nosní sliznice). Mám ji vyzkoušenou na velkém množství bylinkových pacientů s rýmou, chronickou rýmou a také se zadní rýmou.

Dále doporučuji aplikovat tzv. MCT olej. Jde o olej, který dělá velmi dobře sliznicím v těle (nosní sliznice je také sliznice) a navíc modifikuje imunitní pochody v organismu.

Aplikace antibiotik je zbytečná, protože většina rým je virové etiologie, tzn. antibiotika jsou neúčinná a je nesmyslné je aplikovat, pokud není výrazně vysoké CRP a pokud předtím nebyla aplikována přírodní léčba. Orientačně lze říci, že bílá a vodnatá rýma je virového původu a žlutá nebo zelená rýma (kterou často trpí děti ze školního kolektivu) bývá bakteriální.

Dopručuji ve stravě zredukovat bílý cukr, bílé pečivo, mléko a mléčné výrobky bez vlákniny a také Vám nechávám ke zvážení podívat se na video http://www.WebinarSlezina.cz Ve videu je mj. uvedeno které potraviny tělo prohřívají a mohly by mít příznivý vliv na stav Vašich sliznic.
Je to totiž právě slezina, která z pohledu tradiční čínské medicíny má zásadní vliv na stav sliznic.

Dále by bylo žádoucí navštívit praktika nebo lékaře tradiční čínské medicíny, protože se domnívám, že je ve Vašem případě žádoucí posílit více Hybatelů (Kov, Voda, Země), nicméně bez vyšetření a pohovoru s výše uvedenouosobou je toto jen můj odhad. Každrý chronický problém by měl být řešen přes TČM.

Pomýšlet by se mělo také na atypickou infekci (hemofilus apod.) a/nebo na alergii.

Každopádně na místě je trpělivost. Problém se nedá vyřešit v řádu hodin, spíše týdnů. Je potřeba na to myslet.

Pokud byste měla zájem o majoránkovou mast a MCT OLEJ na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.