Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronické kvasinkové infekce vaginy - byliny, bylinky, léčivé rostliny

2 odpovědi
(stránka otevřena 821x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
už několik let bojuji s problémy v intimních partiích, jedná se vždy víceméně o to samé a tím jsou kvasinkové infekce, někteří mi říkali, že se jedná o bakteriální infekce, jiní zase, že o kvasinky. Antibiotik jsem vyzkoušela již několik, vždy pomohly pouze na krátkou dobu, ale po chvilce se opět vrátily.
Dodržujeme s přítelem přísnou hygienu před i po pohlavním styku, přítel byl u lékaře, jestli není on mým spouštěčem mých zdravotních problémů, ale pan doktor řekl, že chyba není v něm, kdežto ve mně.
Zkusila jsem i přípravky, které jsou volně prodejné v lékárnách, ale také, bohužel, bez úspěchu. Vystřídala jsem několik gynekologických ordinací a nikdo z nich mi nedokázal pomoci.

Symptomy: výtok, svědění, pálení, pálení močových cest - toto se vždy objevuje, když se problémy vrátí.

Byla jsem i na odběru moči, ale výsledky mi vyšly negativní, tudíž žádný zánět v něm není. Pokaždé se pálení odvíjí od problémů v intimních partiích, poznám to už jen z toho důvodu, že jsem kdysi ležela v nemocnici jako malá se zánětem v močových cestách a bolest byla odlišná a ATB mi ihned ulevily.

Proto Vás touto cestou žádám, zda byste mi dokázal poradit, co pořídit z řady Vašich bylinek anebo zda byste mi mohl namíchat nějaké, které v nabídce nemáte a dal mi tak novou naději na to, že zase budu moc začít žít normální život bez omezování se.

Předem mockrát děkuji za odpověď a přeji Vám co nejúspěšnější krok do nového roku.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na kvasinkové infekce doporučuji vnitřně následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PENÍZOVKA SAMETONOHÁ plodnice, HLUCHAVKA BÍLÁ květ, KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA nať, GOTU-KOLA (PUPEČNÍK ASIJSKÝ) nať, CHOROŠ OŘÍŠ plodnice.
Pokud chcete, napište mi na messenger http://www.zmfb.cz
nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz a já Vám tinkturu připravím.

Zevně doporučuji globule obsahující tea tree oil. Globule si můžete vyrobit i sama (olivový olej 90%, tea-tree-oil 10% + 1 kapka oregánového oleje /NE VÍCE!!! , je velmi silný! / + 20% hmotnosti olejů včelí vosk, rozehřát, spojit, při chládnutí vyrábět globule velikost asi jako hliněnka). Globule zavádějte 2x denně - ráno a večer.

Dietetika - jíst granátové jablko.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
mockrát děkuji za odpověď, psala jsem Vám tedy na messengeru.

Krásný den.