Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronický průjem - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 1568x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
prosím o radu, která bylinka, nebo čaj z bylinek mi pomůže zastavit průjem? Není ten průjem už tak častý, ale snad co druhý den, mne ve střevech.
Děkuji Vám.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Podstatné jed, zda jde o jednorázovou záležitost či jestli průjem trvá třeba týdny nebo měsíce. To z dotazu není patrné. Pokud by šlo o chronický průjem, příčinou by mohl být zánět tlustého střeva nebo i onkologický proces. Takže na tomto místě apeluji na případné došetření příčiny.
Z běžně dostupných rostlin vhodných na léčbu průjmu bych vyzdvihl syrovou mrkev, černý čaj, borůvky a ostružiník (list, kořen, … ). Účinné jsou i švédské kapky, což je směs bylin v alkoholu. Švédké kapky mají velmi univerzální využití a neměly by chybět v žádné domácnosti. Jaký efekt na lidské zdraví mají uvádím zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/201-svedske-kapky-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-recept-navod
Další stránky věnující se průjmu jsou zde:
BYLINNÁ SMĚS PROTI PRŮJMU
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/629-prujem-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes
STRÁNKA VĚNUJÍCÍC SE PRŮJMU, JEHO PŘÍČINÁM A REŽIMOVÝM DOPORUČENÍM
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1159-prujem-ridka-stolice-byliny-bylinky-babske-rady-caje-obklady
Další byliny vhodné na léčbu průjmu jsou např. aloe vera (gel přímo z vnitřku listu rostliny, nejí se zelená část rostliny! ), heřmánek, badyán, na chronické průjmy se hodí klanopraška čínská a puškvorec. Dále jsou to např. dobromysl (oregano), srdečník, sporýš (verbena), šípky, bylina jablečník (nejde o jabloň), ad.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.