Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronický průjem, trávicí potíže, úzkost, brnění končetin, tinnitus - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 177x)

Dotaz:

Pěkné pozdravení, pane doktore.

můj dotaz je následující: jak se zbavit průjmů, úzkosti, brnění, končetin, pištění v hlavě, otoku kloubů a trávicích potíží?

Navzdory všem opatřením se mi stav stále zhoršuje
Obcházení lékařů nepomohlo. Chodím na akupunkturu, piju čínské odvary, zkouším různé byliny od Energy (Regalen, Korolen), mátu, jaterní čaj, kontryhel a kdeco… U Vás jsem si teď koupila slzovku a MCT olej. Shlédla jsem seminář o slezině. Snažím se cvičit, otužuji se, běhám bosa, pokud mám sílu. Přestala jsem jíst i mléčné výrobky. V r. 1997 borrelioza, 2009 monokukleoza, (špatná diagnoza angína, rozpoznáno až v těhotenství 2011, tedy neléčeno včas). Od té doby průjmy. Zhoršující se tolerance potravin – teď jím už jen rýži, vločky, brambory, slzovku, pohanku, jáhly, vařená jablka, mrkev, cuketu, vlastní chléb a vlašské a para ořechy. A občas salát, listy pampelišky, avokádo, ryba. Jinak je mi po všem špatně - nadýmání, průjmy – trvají přes 10 let (několikrát denně, nejvíce po ránu), bolest hlavy. Chuť k jídlu mám a v podstatě pořád hlad
Mám oteklá horní víčka, někdy až červený pálivý ekzém kolem očí, bolest a otok kloubů na prstech, bolest pod žebry, bolívá žaludek, hemeroidy, na ušním boltci bolavý pálivý útvar, který narostl znovu (po vyříznutí letos na jaře – prý helicis nodularis - už na operaci nepůjdu, byla zbytečná). Jsem neodpočatá, víceméně stále cítím úzkost (3 roky trvaly soudy o jedno z dětí, před 4 měsíci zemřel manžel), pištění v hlavě, chvění a brnění v těle, nejhorší a paralyzující je brnění rukou – hlavně pravé ruky v noci, a to ne od přeležení, ale naopak když ležím na levém boku a pravá je nahoře, je odkrvena a nemohu spát. Úzkost každou noc. Obavy, že iž nebudu mít rodinu, obavy z budoucnosti. Hodně dělá environmentální úzkost – ničení krajiny, zvířata na silnici atd. Syn se bojí o mě a brečí. Několikrát kolaps, před 5 lety odvoz do nemocnice - bezvědomí, chyběl prý draslík.
Od prodělaného covidu na zač. r. 2022 se vše jen zhoršuje. Zažila jsem při covidu jakousi afázii, příšernou bolest hlavy, nemohla jsem mluvit, jen nesrozumitelně, což se při leknutí, vyčerpání od té doby opakuje. Přestal mi fungovat cyklus = další zdroj úzkosti.
V posledních odběrech z března t. r. vysoké S ALT, basofily, monocyty, nízké leukocyty. Lékařka to nijak nekomentovala.
Laicky se domnívám, že játra napadají slezinu.
Prosím o doporučení nějakých bylin, jestli vůbec na můj stav ještě něco je.

Děkuji předem a zdravím, Lucie K.


1696191068_p1240824.jpg
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

S ohledem na Vámi uvedené různé potíže z více orgánových systémů doporučuji vyšetření lékařem/praktikem tradiční čínské medicíny.

Znalec TČM vše s Vámi probere - anamnézu, aktuální nemoci a léky a hlavně Vás vyšetří (pohledem - kůže, jazyk ad. ; změří Vám tep trojhmatem) a doporučí komplexní změny, které Vám prospějí (strava, byliny, akupunktura, cvičení, masáže ad.).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny, alternativní medicínu.