bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronický zánět, bolesti hlavy, zvýšená teplota, zvýšená hladina bílých krvinek - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 2666x)

Dotaz:

Dobrý den.
Dcera 45 let, 1 dítě, žije v Německu, trpí úpornými bolestmi hlavy téměř denně (ne migrénou). Mívá časté zvýšené teploty (37,0-37,6 st.). Před dvěma dny byla na odběru krve, má zvýšené leukocyty. Veškerá vyšetření již prodělala v německých nemocnicích (CT, magnetická rezonance a další, podezření na onkologické problémy vyloučeny).
Závěr je ten, že má v těle přesně neidentifikovaný zánět. Před zhruba 1,5 rokem prodělala operaci tenkého střeva (zapouzdřeno v tlustém střevě) a následně, v březnu 2016 operaci jizvy, která vznikla po předchozí operaci střeva. Po tomto zákroku začaly teploty, snížené leukocyty, což trvalo asi 4 měsíce. Potom se situace uklidnila, začala pracovat a po 2 měsících se situace začíná opakovat. Zvýšené leukocyty, nevolnosti, zvýšená teplota. Bolesti hlavy zřejmě nesouvisí s posledním problémem, jsou dlouhodobějšího charakteru, i když v poslední době jsou intenzívnější. Předem děkuji za zprávu.
Příjemný den, JK

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

U Vaší dcery je zřejmě nějaký typu blíže nespecifikovaného chronického zánětu.

Na chronické záněty doporučuji bylinu, která se jmenuje VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ. Nedoporučuji ji nějak extrémně často, ale pokud je v těle něco, co je potřeba z něj odstranit a nikdo si neví rady čím (např. se opakovaně užívají antibiotika a vše bez efektu), tak přistupuji k ní.
K ní bych do směsi doporučil tyto rostliny: HOŘEC ŽLUTÝ, ECHINACEA, ŽENŠEN PRAVÝ, PELARGONIE SIDONSKÁ a LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ. Co se týče poměrů rostlin, dal bych 4 díly vlaštovičníku a od od ostatních rostlin po 1 dílu (finálně 10 dílů).
Ideání je tato směs ve formě směsné tinktury, užívat dle schématu uvedeného na http://www.UcinkyTinktur.cz, tj. 3 měsíce s 3 pauzami.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.