bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Dr. Mlčoch bude v poradně odpovídat 28. a 29.1. odpoledne a 31.1.2021 celý den.

 

Chronický zánět, bolesti hlavy, zvýšená teplota, zvýšená hladina bílých krvinek - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 2298x)

Dotaz:

Dobrý den.
Dcera 45 let, 1 dítě, žije v Německu, trpí úpornými bolestmi hlavy téměř denně (ne migrénou). Mívá časté zvýšené teploty (37,0-37,6 st.). Před dvěma dny byla na odběru krve, má zvýšené leukocyty. Veškerá vyšetření již prodělala v německých nemocnicích (CT, magnetická rezonance a další, podezření na onkologické problémy vyloučeny).
Závěr je ten, že má v těle přesně neidentifikovaný zánět. Před zhruba 1,5 rokem prodělala operaci tenkého střeva (zapouzdřeno v tlustém střevě) a následně, v březnu 2016 operaci jizvy, která vznikla po předchozí operaci střeva. Po tomto zákroku začaly teploty, snížené leukocyty, což trvalo asi 4 měsíce. Potom se situace uklidnila, začala pracovat a po 2 měsících se situace začíná opakovat. Zvýšené leukocyty, nevolnosti, zvýšená teplota. Bolesti hlavy zřejmě nesouvisí s posledním problémem, jsou dlouhodobějšího charakteru, i když v poslední době jsou intenzívnější. Předem děkuji za zprávu.
Příjemný den, JK

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

U Vaší dcery je zřejmě nějaký typu blíže nespecifikovaného chronického zánětu.

Na chronické záněty doporučuji bylinu, která se jmenuje VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ. Nedoporučuji ji nějak extrémně často, ale pokud je v těle něco, co je potřeba z něj odstranit a nikdo si neví rady čím (např. se opakovaně užívají antibiotika a vše bez efektu), tak přistupuji k ní.
K ní bych do směsi doporučil tyto rostliny: HOŘEC ŽLUTÝ, ECHINACEA, ŽENŠEN PRAVÝ, PELARGONIE SIDONSKÁ a LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ. Co se týče poměrů rostlin, dal bych 4 díly vlaštovičníku a od od ostatních rostlin po 1 dílu (finálně 10 dílů).
Ideání je tato směs ve formě směsné tinktury, užívat dle schématu uvedeného na http://www.UcinkyTinktur.cz, tj. 3 měsíce s 3 pauzami.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.