Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronický zánět slinivky břišní - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 648x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prý z idiopatické příčiny se mi objevuji záněty slinivky. Dnes dle CT je tam i částečně znekrotizovana tkáň. Crp 143. Enzymy mírně zvýšené. Dle údivu lékařů se cítím dobře a nic mě nebolí… Dostala jsem ciplox a entizol. Lze prosím od vás získat nějakou tinkturu, která by tu moji slinivku trochu ochránila a v rámci možností ji udělala dobře… .
Ještě bych z důvodu nesnášenlivosti tablet železa a potřebují ho doplňovat potřebovala nějakou alternativu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na chronický zánět slinivky břišní doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ČEKANKA OBECNÁ kořen, PAMPELIŠKA LÉKAŘSKÁ kořen, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, KALISIE VONNÁ výhonky, BŘÍZA ideálně pupeny, ev. velmi brzce jarní lístky.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

DIETETIKA: Při chronickém zánětu slinivky připravte ovesnou kaši ze 120 g ovesných vloček na 1,5 l vody. Na mírném ohni vařte asi hodinu, přidejte trochu soli a 2 lžíce ovocného sirupu (višňový, borůvkový), 2 lžíce mletých vlašských nebo lískových oříšků. Kaši jezte 2x či 3x za den před dietním jídlem, nebo může kaše jídlo nahradit. Kaši podávejte 15 dnů, k tomu doporučuji popíjet bylinné čaje na posílení slinivky.

Na dotaz "nedostatek železa a nesnášenlivost tablet s železem (Sorbifer?)" jsem Vám odpověděl zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/nedostatek-zeleza-byliny-bylinky-lecive-rostlny-lecba-bez-leku

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.