Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronický zánět v těle - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 1784x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.


2014 jsem byla špatně přeléčena na helicobactera pyroli a od té doby se mi střídají bakterie že střeva v močovém měchýři a spodku. Neustále se opakující pálení a řezání už mě po těch letech vysiluje i psychicky a když jsem12/2018 musela na biopsii prsu, která dopadla dobře ?, tak se mi tělo tím stresem úplně zbláznilo (léčitel mi říká, že tvořím šíleně adrenalin?)


Já to samozřejmě rěším i s léčitelem, ale ten není přes bylinky a protože se to pořád vrací, je už poměrně zoufalý.


Ráda bych ještě zkusila i bylinky. Ve středu jsem začala brát domácí tinkturu z echinacey a ještě budu dle vašeho návodu nakládat.


Mohl byste mi ještě něco poradit? Já si samozřejmě cokoliv ráda zaplatím, protože už začínám být zoufalá. Tělo už mám tak vyčerpané, že po sportu dostávám večer zimnici a jsem šíleně unavená.


Začaly se mi občas dělat na těle i boláky - kožní vředy. Což je známka, že v těle něco je.


Lékaři nic nezjistili. Jeden mi dokonce řekl, ať si právě najdu léčitele…


Začalo to močovým měchýřem e coli a enteroccocus faecalis. Pak se to přesunulo z močového měchýře do pochvy. Bylo to relativně v klidu do prosince 2018, kdy jsem měla jít na biopsii prsu. Tím stresem se mi to vše rozjelo znovu. Najednou z ničeho nic večer zimnice a pálení. Nějak jsme to dali s léčitelem do normálu, ale přidal se další symptom a to prodlužování krvácení po menstruaci. V červnu to bylo poprvé. Už mi končil menzes a znovu začal. Mám udělané testy krve na hormon a v přechodu prý nejsem. Ale podle toho to tak vypadá. Teď se mi to stalo znovu. Mám k tomu i trochu pálení v pochvě. Mám ale vypozorováno, že mi to spustil stres. Často se i budím a tluče mi srdce jako při stresu. Vůbec to nechápu. Proč? Od roku 2011 mám zjištěno, že mám dělohu pokrytou křečovými žilami. Tak jestli to může být i tím?


Jinak CRP mi dělali v květnu a bylo v pořádku. Hodnotu si nepamatuji. Léčitel mi neustále opakuje, že produkují šíleně adrenalin a ten stres k tomu? Co s tím? Já už jsem z toho zoufalá.


Ještě jednou promiňte za toto "vyrušení" a děkuji za jakoukoli radu.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Začnu od kožních boláků a vředů. Problémy kožního charakteru bývají většinou spojené s nedostatečnou činností ledvin a jater. Doporučuji kúru (3týdenní užívání) bylin na játra - např. kombinaci řepík + svízel syřišťový nebo řepík + zlatobýl kanadský (teď všude kvete). Do směsi můžete přidat i pelyněk černobýl, který má dobrý vliv na složení střevní mikroflory (likviduje špatné - hnilobné a kvasné - bakterie). Event. do směsi můžete přidat i oregano. To má pozitivní vliv na psychiku + trávení + má protizánětlivý účinek (oregano mám velmi rád jako bylinu).
Takže zkuste směs
řepík + zlatobýl kanadský + pelyněk černobýl + oregano. Směs by mohla vyřešit i záněty gynekologické, protože oregano má velmi silný protikvasinkový charakter.
Na lokální ošetření genitálií doporučuji ředěný tea tree oil - potírání, event. namočení tamponu a zavedení do pochvy. Podobné účinky má ředěný ESENCIÁLNÍ oregánový olej (ne macerát). Ten se dává ve zcela minimálním množství, protože je extrémně silný. Dávkuje se jedna nebo dvě kapky do vody na oplachy nebo tampon.
Na lokální změny (kožní vřídky apod.) velice doporučuji aplikovat tea tree oil. Mám s ním vynikající zkušenosti jak sám na sobě, tak na ostatních lidech.
Fyziologická hodnota CRP je příznivá, takže v těle není bakteriální zánět, spíše jde o nějaké vyčerpání či přetížení.
Co se týče dlouhé menstruace, zkuste ji aktuálně neřešit a použijte výše uvedenou směs. Někdy bylinky v kombinaci umí zázraky a sekundárně mohou mít vliv i na příliš dlouhé menstruační krvácení.
Pokud by se vše upravilo a menstruace ne, řešili bychom to následně.
Směs užívejte vždy 3 týdny, pak týden pauza. Takto 3 cykly. Tzn. 3 týdny, pauza týden, 3 týdny, pauza týden, 3 týdny, pauza týden. Uvidíte kam se Váš stav vyvine. Tzn. celková doba cca. 3 měsíce.
Co se týče výroku léčitele o adrenalinu, k tomu se nemohu relevantně vyjádřit. Bez pochyby má ale psychika zásadní vliv na fungování těla a na vznik nemocí. Ať jsou to záněty či rakovina. Aneb vše se vším souvisí.
Bohužel byliny neprodávám. Mám jen tinktury. U Vás bych doporučil spíše než tinkturu sehnat si byliny (zkuste např. Dům bylinek https://www.bylinkyprovsechny.cz/component/banners/click/1 nebo http://www.bylik.cz) a směsku si sama namíchat. Čaj si uvařte do nějaké termosky a užívejte průběžně během dne. Ideálně kolem 1 litru. Na 1 litr doporučuji 2 polévkové lžíce směsi. To by měla být maximální dávka na den. Více nedávejte. Byliny mají tělu jen ukázat cestu uzdravení se a vyšší dávka většinou neznamená větší účinek.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.