Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronický zápal plic - byliny, byinky, léčivé rosltiny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 638x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prodělala jsem zdlouhavý zápal plic, léčení trvá již 6 týdnů, nejprve jsem 10 dní brala antibiotika. Klacid, poté 8 dní Augmentin a po zjištění zhoršení nálezu na rtg. mi byl nasazen na 14 dní opět Klacid a k tomu Prednison 2x 20 mg. Po 6 dnech snížený na 20+10, po dalších 5 dnech na 20, po 3 dnech na nynějších 10, s další kontrolou za 5 dnů. Absolvovala jsem 5 rtg snímků plic, další mě čeká.

V podstatě ani lékaři se jasně nevyjádřili, zda léčí bakteriální či virový zánět, spíše virový (necovidový).

Můžete mi, prosím, poradit, zda, příp. Jak lze zmírnit negativní důsledky uvedené léčby a jak lze posílit oslabené plíce a imunitu?

Sama užívàm probiotika včetně probiotického nápoje z tibetské houby, kysané zelí a další probiotické potraviny. Laicky se domnívám, že vedle obnovení střevní mikroflóry bych potřebovala i celkové očištění.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Zuzka
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na necovidový zápal plic přeléčený Klacidem, Augmentinem s následným zhoršením při kontrolním RTG doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
CIST ŠEDAVÝ nať, ČUBET BENEDIKT nať, PELARGONIE SIDONSKÁ kořen, ALOE gel z listu, PUKLÉŘKA INSLANSKÁ stélka, RŮŽE STOLISTÁ (velmi silné přírodní probiotikum).

Dietetika - KUSTOVNICE ČÍNSKÁ - denně např. do jogurtu apod. a dále KŘEN SELSKÝ oddenek.


Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.