Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chudokrevnost u dítěte 16 let - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 182x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Vnučka 16 let. Má sníženou krvetvorbu. Brala železo bez výsledků. Jiný problém s krví se neprojevil. Je možné to podpořit nějakou bylinkou. pokud bude potřeba podrobnější informace předám Vás mé snaše. Dost nás to vyděsilo, skončila v nemocnici …

Děkuji a jsem s pozdravem. Marie.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčivé rostliny, které podorují absorbci železa ze stravy a krvetvorbu (ano, souhlasím s Vámi, jen železo nestačí, je potřeba něco, co vede tělo k zabudování železa do červených krvinek) jsou RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ, DAMIÁNA (pastala rozprostřená).

Na podporu krvetrvorby (anémii) velmi doporučuji tuto směs, která se mi v praxi mimořádně osvědčila: LIŠEJNÍK ISLANDSKÝ, VITÁNIE SNODÁRNÁ, HOŘEC ŽLUTÝ, RDESNO MNOHOKVĚTÉ, VACHTA TROJLISTÁ. Pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv doporučuji z výše uvedených léčivých rostlin a lišejníku udělat tinkturu.

Dietetika: doporučuji TŘTINOVOU MELASU. Je chutná a obsahuje obrovské množství perfektně stravitelného železa, které je tělu přirozené (ne v tabletách, takové tělo je pro tělo nepřirozené a těžko vstřebatelné).

Dále doporučuji konzumovat čerstvé léčivé rostliny - např. velké množství železa obsahuje BRŠLICE KOZÍ NOHA. Brzy z jara nebo i otavová bršlice je velmi chutná.

Z dalších léčivých rostlin (bylin) má hodně železa (a současně působí rekonvalescenčně) MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ. Doporučuji sbírat u lesa. Na okrajích lesa se nejčastěji vyskytuje.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na chudokrevnost (jmenuje se KREV+), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.