Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chudokrevnost - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 215x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Objednala jsem si tinkturu krev+ (tou jste mě zaujal už na besedě v Prostějově https://www.bylinkyprovsechny.cz/uvod/bylinkove-kurzy-prednasky/2466-ziva-beseda-a-poradna-bylinare-a-nutricni-terapeutky-prostejov-14-10-2023 , že jste dělal pro přítelkyni : -) ), ale jelikož mám celoživotně krevní obraz "pod obraz" a postupem času se to ještě snižuje, jestli bych k tomu ještě něco měla přidat? Chemické železo do sebe necpu, prostě mi nedělá dobře, ale momentálně se mám objednat na hematologii. Výsledky posílám v příloze. Několikrát jsem se snažila železo řešit přes výživové poradkyně, ale železo se mě prostě nedrží. Zkoušela jsem akupunkturu u paní Kvízdalské v Olomouci (také dělá TČM), dokonce jsem to řešila i přes kineziologii, příčinu v psychice jsme snad našli, ale ještě potřebuji najít něco na podporu z našich bylinek, přece jen už jsem za ty roky fakt vyčerpaná, i když moje paní doktorka říká, že mám výhodu, že to na mě není poznat: -) Děkuji a jsem s pozdravem.
1699608575_vysledek-krev622.jpg
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Tinktura KREV+ je pro Vámi uvedenou indikaci velmi dobrá volba (v současné chvíli neznám lepší bylinnou směs obsahující železo a současně mající příznivý vliv na krvetvorbu).

Vynikající zdroj biologicky snadno dostupného železa (tělo ho dobře absorbuje a utilizuje) je TŘTINOVÁ MELASA, kterou Vám doporučuji konzumovat. Má mírně nasládlou chuť - vhodná do jídel, do pečení, do kávy.

Třtinová melasa mj. dostupná zde:
https://www.bylinkovydoktor.cz/eshop/speciality/trtinova-melasa-detail

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.