Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Čím nahradit antihistaminika a kortikoidy (léky na alergii a astma) - byliny, bylinky, medicinální houby

1 odpověď
(stránka otevřena 329x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: jaká je směs na alergie, hlavně na břizu.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

V praxi se mi u pacientů (dětí i dospělí) osvědčily na alergii, ale i astma následující léčivé rostliny a to buď ve formě směsi pro nálevy (čaje) a nebo tinktur (dospělí) :
POPENEC BŘEČŤANOLISTÝ kvetoucí nať, PERILA KŘOVITÁ nať nebo kvetoucí nať, BAZALKA POSVÁTNÁ (TULSI) nať nebo kvetoucí nať, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, EMBLIKA (AMALAKI) list, LAPACHO RUDÉ kůra, OMAN PRAVÝ kořen a z hub pak LESKLOKORKA LESKLÁ plodnice, HOUŽEVNATEC JEDLÝ plodnice.

Směs je opravdu funkční. Jsou lidé, kteří bez léků (antihistaminik) jen s touto tinkturou "přežívají" bez problémů celou sezonu. Směs je tedy účinná a v praxi se mi velmi osvědčila.

Dieta: jíst ARTYČOK (výhonky), KUSTOVNICE ČÍNSKÁ (bobule) a rozhodně MCT olej (pomáhá tlumit autoimunitní reakce, má více příznivých účinků, které uvádím zde ve webu http://www.BylinkyProVsechny.cz).

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže a dále o MCT olej, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Jen na okraj podotýkám, že směs funtuje na všechny alergeny a nevybírá si, jestli bude fungovat na břízu, javor či pampelišku ;) Takto to v bylinné medicíně nefunguje :)

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.