bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Čím nahradit omeprazol? - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 459x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.


Stále čekám na odpověď - jestli vůbec jde nahradit Omeprazol.


Děkuji za odpověď. J. H.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Jedna z nejlepších rostlin na překyselení žaludku, která by mohla nahradit ve Vašem případě lék Omeprazol se jmenuje BUKVICE LÉKAŘSKÁ. Roste na území ČR.

Další vhodné léčivé rostliny na překyselení žaludku jsou JILM, PUŠKVOREC kořen, LÍPA květ, LNICE KVĚTEL nať.

Z exotických pak EMBLIKA (ámalakí, indický angrešt) a ALOE VERA (gel z listu).

Je-li překyselení ovlivněné/způsobené zánětem žaludku (gastritida), vhodná léčivá rostlina je BOROVICE (mladé výhonky), PELYNĚK ČERNOBÝL nať, PUPAVA BEZLODYŽNÁ kořen, RDESNO PTAČÍ nať, RDESNO PEPRNÍK nať, REZAVEC ŠIKMÝ (čaga - dřevozkazná houba rostoucí na bříze), ŘEBŘÍČEK nať, TYMIÁN nať, VACHTA list, LÍPA pupeny.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz, ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Ve stravě doporučuji zvýšit jedení ředkviček a zelí (čerstvé nebo čerstvá šťáva). Zelí obecně působí velice blahodárně na žaludek a má vliv i na žaludeční vředy.

Z dietetických doporučení Vám lze také doporučit pít asi 0,03 litru čerstvé šťávy z nastrouhaných brambor. Pije se převážně brzy ráno po probuzení a má vliv mj. i na kvalitu kůže (vč. některých chronických onemocnění jako je atopický ekzém).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.