Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Crohnova choroba a opakované záněty močových cest - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 399x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

chtěla jsem se Vás zeptat mám už skoro 15 let Crohnovu chorobu… mám za sebou řadů léků, které mi nepomohli a nakonec jsme skončila na biologické léčbě, ale vystřídala jsem už 3 a pokaždé vedlejší účinky u první sem měla abscesy a vždycky zlatý stafylokok. nakonec se mi udělal absces na páteři brala jsem rok antibiotika nakonec mi tahle léčba pomohla… ale teď mám problémy zase jiné. Mám opakované záněty moč. cest pokaždé mi najdou e. coli.

Zkouším probiotika i mi předepsali léky na posílení imunity beru urovaxom, ale pokaždé se mi to vrátí. Jsem rok po druhém císařském řezu a tyto problémy začali potom, 30.1. jdu na magnetickou resonanci, zda nemám píštěl (už jsem nějaké měla, ale vždycky zmizly sami).

Chtěla jsem se zeptat zda by jste mi mohl něco doporučit z bylin?

Moc Vám děkuji za odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

CROHNOVA NEMOC
Na Crohnovu nemoc / chorobu (funguje i na ulcerozní kolitidu) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PUŠKVOREC OBECNÝ kořen, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať, ŠALVĚJ nať nebo kvetoucí nať, PELYNĚK pravý nebo jiný nať, MOCHNA husí nebo nátržník nebo jiná kvetoucí nať, KOPRETINA ŘIMBABA nať, KADIDLOVNÍK pryskyřice.

Na regulaci autoimunitních onemocnění doporučuji také MCT OLEJ.

OPAKOVANÉ ZÁNĚTY MOČOVÝCH CEST:
Na chronický nebo recidivující zánět močových cest (močovod, močová trubice, močový měchýř) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JALOVEC plod, PRŮTRŽNÍK nať (nejdůležitější bylina ve směsi!!! , protože má silně desinfekční účinky na močové cesty), VŘES kvetoucí nať, LICHOŘEŘIŠNICE semeno, MEDVĚDICE nať, VILCACORA kůra.
V praxi se mi tato směs velmi osvědčila a to hlavně právě na chronické infekce.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o směsnou tinkturu z výše uvedených rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi doporučuji podívat se na webinář (video) o ledvinách a močových cestách. Jsou v něm informace o tom, které léčivé rostliny, ale hlavně také strava podporují močové cesty a ledviny. Webinář je ke stažení na http://www.WebinarLedviny.cz Ve stejné stránce je i osnova webináře, kterou si můžete také prohlédnout.

Na okraj ještě podotýkám, že zásadní vliv na záněty močových cest má dle tradiční čínské medicíny prochlazení a to nejen pánve, ale i dolních končetin. Doporučuji proto mít vždy (hlavně v zimě) celé dolní končetiny, pánev a bedra v teple. Já osobně nosím celou zimu podvlíkačky pod běžnými kalhoty nebo tepláky a ty odkládám až někdy v březnu, kdy jsou teploty nad 10°C. Má to zásadní vliv na zdraví močových cest.

ZLATÝ STAFYLOKOK:
Na zlatého stafylokoka v praxi perfektně zabírá PROPOLISOVÁ TINKTURA, která se aplikuje lokálně. Máloco je tak účinné jako právě ona. Pokud je stafylokok v oblasti nějaké píštěle, je možné aplikovati ředěnou propolisovou tinkturu i např. stříkačkou do místa výskytu této rezistentní bakterie.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu (propolisová, na Crohnovu nemoc, na zánět močových cest) a MCT olej na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Zkuste se zamyslet i nad stravou. Strava mající vysoký glykemický index je prozánětlivá a může mít nepříznivý vliv i na opakované nebo chronické záněty močových cest. Více na toto téma ve webináři http://www.WebinarDiabetes.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.