Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cukrovka, diabetes a byliny, bylinky, léčivé rostliny

0 odpovědí
(stránka otevřena 996x)

Dotaz:

Zdravím. Jak se prosím užívá oman na cukrovou. Mám doma maminku (66) po mrtvici. Přišla k nám s igelitkou léků, úplný ležák, koukajíc se skrz člověka někam do neznáma, odpovídala jedním slovem a často "zcesty". Stalo se to koncem března, u nás je od konce června. Šla si pro to, žádný pohyb, TV, mnoho uzenin, a vůbec nadbytek jídla i zkaženého, protože se to přece nevyhodí, 20 cig/den, 2-3 velmi silné kávy… Cukrovka 2. , vysoký tlak, obezita…
Nyní sem vydedukovala léky, jen zůstal inzulín, který snizuju po dvou jednotách za týden zhruba… Když má tři dny dobrý výsledek, snížíme. Došla s 24 jednotkami, sme na 16. Tlak je stále mírně vyšší. Schodili sme nyní asi 85kg. Jí 5x denně převážně rostlinnou. Hodně česnek cibuli, kořenovou syrovou, ove vločky, pohanku, len, živý jogurt, ovoce. Ráno jmelí (nechám přez noc namočené, ráno k varu nechám odstát) zelený čaj, řebříček, dopoledne ženšen, zelený čaj, odpo ginko. Zaujal mě ten oman.
Jinak už rozcvičujem chromou ruku, sedíme i 10 minut bez opory, a dokonce už s ní sama (55kg) můžu chodit v choditku. Pár temp samozřejmě… Ale i to je fajn. Ona sama nechce… Nejradši by jen ležela a nechala se obsluhovat… Uvidíme za rok ?