Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cukrovka, vysoký tlak, cholesterol, nedostatek bílých krvinek, neuropatie, svalová dystrofie - byliny, bylinky, léčivé rostiny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1212x)

Dotaz:

Dobrý den.
Četla jsem Vaši stránku o ekliptě bílé:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/2193-eklipta-bila-ucinky-na-zdravi-pouziti-vyuziti-uzivani-pestovani
Mám cukrovku, vysoký tlak i cholesterol, takže by se mi asi hodila. Taky mám po léčbě rakoviny, ale pro ztratu bílých krvinek přerušenou. Též jak jsem vám psala na stránky neuropatii a svalovou distrofii. Já si to sama určitě nevyrobím, sama zvládnu tak nasbírat a nasušit černý bez. ☺ A protože mám po chemoterapii sníženou imunitu, taky by se hodila zinktura z propolisu. Vím, že už přeháním, ale taky se mi už nelíbí ty různé léky. Na tu cukrovku mi přišli v listopadu a hned další lék. Lék na zvýšený cholesterol jsem odmítla, protože po nějakém takovém se mi objevila ta neuropatie. Na tom jsme se s neurologem schodli.
Raději bych se léčila přírodně. ☺ Zatim se proti rakovině chráním tinkturou z čagy a taky jsem pro zlepšení zdraví začala držet vegánskou diétu. Bratr ji drží už rok a tvrdí, že se mu vsechno zlepšilo. Co si o tom myslite?
Děkuji moc za odpověď. Je mi 63 let a ráda bych tady ještě nějakou dobu byla. Chtěla bych se ještě dožít vnoučete.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Text je pro mě jako muže poměrně rozvláčný : ) (my muži potřebujeme stručná fakta), takže abych se v textu vyznal, dovoluji si ho pro pracovní účely zestručnit:

Cukrovka,
vysoký tlak,
cholesterol,

nedostatek bílých krvinek,

neuropatie,
svalová dystrofie

a čaga jako prevence rakoviny.
__

Máte metabolický syndrom X - to je onemocnění, kdy máte vysoký tlak, cholesterol a diabetes.
Na něj se používá rostlina maralí kořen. Říká se jí také leuzea nebo parcha. Vhodná je i Vámi zmíněná eklipta bílá.
Na okraj ještě podotýkám, že pokud byste měla cholesterol hodně vysoký, používá se kombinace dvouzubec trojdílný a dieteticky se léčba podporuje konzumací dýňového oleje.
Pokud byste měla diabetes těžší a chtěla neužívat PAD léčiva, lze doporučit oman pravý kořen, fazolový lusk, jasan, event. jestřabina, skořicovník, .... (bylin na diabetes je povícero).

Na neuropatii a svalovou dystrofii bych doporučil třezalku, pupečník asijský a kontryhel (s léčbou svalové dystrofie nemám zkušenosti, ale kontryhel je jedna z nejlepších lléčivých rostlin na svalová onemocnění).

Na leukocytopenii (nedostatek bílých krvinek) lze doporučit eleuterokok, kozinec blanitý, vitánii snodárnou (ašvaganda, vitania somnifera).

Proti dřevokazné houbě ČAGA (rezavec šikmý) nic nenamítám. Je prevencí rakoviny, ale i funguje i jako podpora léčby rakoviny.

Ze všech uvedených léčivých rostlin a čagy vyrábím tinktury.
V současné době jsem bohužel z kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování a proto je nutné si tinktury někde sehnat.