Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cysta na vaječníku, neplodnost - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 187x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

V prosinci 2023 mi bude 27 let, v 17 letech jsem přišla o vaječník s vejcovodem, důvodem byla cysta na vaječníku, která narostla do obřích rozměrů 15x30cm. Od té doby mám tedy vaječník pouze jeden, ale fungující. Jednou za čas se však na něm objeví cysta, která se mi do teď vždy vstřebala po vyvolávací injekci Agolutinu. Nyní nepomohlo ani to. Na vaječníku mám cystu 4cm.

Od ledna 2023 se s přítelem snažíme o miminko a bohužel se nedaří, zjištění přítomnosti cysty a nyní tedy nemožnosti otěhotnět mě velmi rozhodilo. Dle gynekoložky mám 3 měsíce počkat, jestli se nevstřebá sama. Za předpokladu, ze bych tolik netoužila po dítěti a fungujícího druhého vaječníku bych to asi neřešila, ale nyní se hodně bojím aby mi cysta neublížila a nepřipravila mě i o druhý vaječník a tedy možnost mít dítě. Mám potvrzenou leidenskou mutaci - hererozygot, pozitivní geny BRCA1 - jsem pravidelně hlídaná na onkologii. Jako dítě jsem byla očkovaná proti rakovině děložního čípku. Antikoncepci jsem za svůj život brala pouze krátce v 16 letech, poté byla zjištěna leidenská mutace a byly mi zakázány veškeré hormony. Rovněž jsem sledovaná na endokrinilogii s hraniční subkl. Hyporteozou a mnoho cystami ve štítné žláze - bez léků, pouze pozorování.
Nyní beru 3. balení Femibion1 a kapu kapky GYNEX (2x denně 7 kapek).

Dokázal byste mi prosím poradit, co by mi na mé cestě po vytouženém miminku mohlo pomoci a jak bych se mohla zbavit cysty? Děkuji předem za Vaši pomoc!

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

CYSTA VAJEČNÍKU

Cysty v těle obecně jsou dle tradiční čínské medicíny (TČM) forma stagnace toho, co do těla nepatří a tělo má problém se toho zbavit.

Na cysty vaječníků se mi u žen v praxi osvědčily následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, VRBKA ÚZKOLISTÁ, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, KONTRYHEL OBECNÝ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ, KURKUMA DLOUHÁ a SLZOVKA OBECNÁ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

V dietetice se na likvidaci cyst vaječníků a prsu velmi osvědčila SLZOVKA. Jde o obilovinu, která se přímo jí. Doporučuji ideálně 1x týdně. Zdravý je i šlem ze slzovky. Ani tomu se nevyhýbejte. Slzovka mimochodem detoikuje plíce, tlusté střevo a slezinu, čímž posiluje orgány, které jsou odpovědné za naši imunitu.

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

_________________

NEPLODNOST

Velmi doporučuji podívat se na webinář (s názevem Těhotenství a porod očima bylináře a porodní asistentky), který jsem natočil na jaře 2022 s porodní asistentkou (Petra Hubáčková). Bavíme se v něm o spoustě zajímavých věcí týkající se otěhotnění (žena), početí, jednotlivých trimestrů těhotenství, porodu a poporodního času. Video je ke stažení na http://www.WebinarTehotenstvi.cz a jeho osnova je:
► PETRA HUBÁČKOVÁ:
praktické zkušenosti s vaginální napářkou
TĚHOTENSTVÍ:
těhotenství trimestr po trimestru1. trimestr - bylinky pro zklidnění těla i mysli, příprava psychiky na situaci "budu maminka", bylinky na napětí v prsou a bolest bradavek, využití aromaterapie,
2. trimestr - čas masáže prsou, bříška, boků, prevence a léčba strií bez drahých olejů v lékárně; léčba chudokrevnosti bez tablet z lékárny; proč nepít černý čaj a naopak nevyhýbat se kořenu petržele,
3. trimestr - příprava na porod, léčba potíží třetího trimestru - bolesti vazů zad (u SI skloubení), křečové žíly, zázračné rady z praxe na hemoroidy, záněty močových cest, křeče v lýtkách, nespavost, proč je vhodný pohyb a unavení se.
Proč může být nadměrné množství hořčíku v těhotenství nebezpečné?
příprava na porod (od 36. týdne) aneb porod na pohodupříprava na porod a změna jídelníčku - které potraviny pomáhají připravit porodní cesty před porodem (dozrávání děložního hrdla). Vaginální napářka jako prevence roztržení hráze při porodu. Masáž bříška těhotné ženy před porodem esenciálními oleji - které jsou vhodné a proč?
jak "odvolat poslíčky" (předčasné známky přicházejícího porodu) léčivými rostlinami.

POROD A POPORODNÍ DOBA:
vyvolání porodu bez hormonů "z kapačky" bylinami a masážemi některých částí těla
podpora kontrakcí dělohy při porodu bylinami a masážemi,
prevence emanace (neodloučení placenty) a silného těhotenského krvácení bylinami
porod do vody - esenciální oleje ano nebo ne?
zpracování a využití placenty po porodu - tinktura, tablety ad.
poporodní péče
bolesti bradavek a záněty prsů - léčba rostlinami, jak se zbavit zlatého stafylokoka na bradavkách
mlékotvorné byliny a byliny na zastavení kojení; kojící čaje z lékárny - proč některé nejsou vhodné?
bylinky na suchost pochvy v době menopauzy
byliny nevhodné v těhotenství
které jsou šicí byliny na nejen porodní poranění a jak se používají

MIMO TĚHOTENSTVÍ:
byliny "na míru" dle povahy ženy - úzkostná nebo rázná a energická?
bylinná směs na:
bolestivou menstruaci (2 směsi, můžete vyzkoušet která vám lépe zabere),
vyvolání ovulace,
podporu otěhotnění po užívání hormonální antikoncepce,
klimakterické potíže.

► MUDR. ZBYNĚK MLČOCH:
prevence potratru dle principů tradiční čínské medicíny (TČM)
byliny na zlepšení spermií a spermatu, léčivé rostliny na podporu otěhotnění u žen
vybrané nemoci a potíže v těhotenství a při/po porodu (hemoroidy, pálení žáhy, horečky a virozy, zácpa, otoky, bolesti svalů a kloubů, juvenilní revmatoidní artitida ad.)
zpacování léčivých rostlin do olejů, mastí, odvarů ad.
nedostatek krevních destiček (trombocytopenie) a chudokrevnost (anémie)
rizikové a potratové byliny
regenerace sil po porodu

Na podporu otěhotnění (žena) se mi v praxi velmi osvědčila směs, kterou Vám následně uvedu. Doporučuji v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, SCHIZANDRA bobulky, ANDĚLIKA kořen, KOHOUTEK LUČNÍ kvetoucí nať, KOTVIČNÍK ZEMNÍ
SCHIZNADRA plod, ANDĚLIKA kořen, KOHOUTEK LUČNÍ kvetoucí nať, KOTVIČNÍK ZEMNÍ ideálně semena.

Na podporu početí (muž) se mi v praxi velmi osvědčila směs, kterou Vám následně uvedu. Doporučuji v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MARALÍ KOŘEN (leuzea) kořen, KOTVIČNÍK ZEMNÍ ideálně semena - kotvičky, VRBKA ÚZKOLISTÁ, VRBOVKA MALOKVĚTÁ.

Co se týče dále otěhotnění, samozřejmostí je zdravá strava - doporučuji stravu prokonzultovat s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. - http://www.ZuzanaSvedova.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Doporučuji posílit ledviny. Jen pokud jsou ledviny silné, žena je schopná otěhotnět a hlavně plod donosit do porodu. Více informací jak posílit ledviny je na
http://www.WebinarLedviny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.