bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cysta prsu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 188x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

2014 jsem si nahmatala cystu v prsu, od te doby chodím cca 1x ročne na sono prsu. Lékaři cystu vidí ale není až tak velká aby se odsala, což mi přijde dost zvláštní, protože si ji nahmatam přes dva prsty na délku. Cysta je citlivá na dotek.
Chci se zeptat na možnou léčbu bylinkami popř. jak prohlížíte na odsati cyst.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

VNITŘNĚ:
Na cysty prsou doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
KONTRYHEL 40% + PUPEČNÍK 20% + MĚSÍČEK 20% + SPORÝŠ 10% + MATEŘÍDOUŠKA 20%

ZEVNĚ:
Na léčbu nejlépe reagují cysty, uložené blízko povrchu těla, např. cysty na vaječníku. Ty dobře reagují na následující léčbu:
1) Ušijeme si malý plátěný váček, tvaru jakési miniaturní matrace, který vyplníme přesličkou (na obklady může být přeslička rolní, i přeslička bahenní; přeslička bahenní se ale nikdy nesmí pít, je jedovatá - rozdíl mezi nejedovatnou přesličkou rolní a jedovatou přesličkou bahenní zde) - buď čerstvou nebo sušenou tak, aby měl pytlík tloušťkou asi 1 cm. Přiložíme na ošetřovaný vaječník a překryjeme silným froté ručníkem.
2) Nyní ohřejeme nasucho asi 1-1,5 kg kuchyňské soli - až je tak horká, že se nedá udržet ve špetce, tvořené nejotužilejšími prsty. Pytlík naplníme horkou solí, pevně zavážeme, aby se nevysypal a přiložíme na ošetřovaný vaječník tak, aby solí vyzařované teplo přes váček s přesličkou "ozařovalo" vaječník. Ručník brání popálení břicha. Činíme tak po dobu 20-25 minut, každý druhý večer, od skončení menstruace, až k jejím u opětovnému nástupu. Potom necháme lékaře ultrazvukem zjistit, zda cysta vaječníku reaguje a pokud ano, postup ještě jednou zopakujeme.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.