Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cysta sleziny - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 752x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
chtěla bych Vás poprosit o radu.

Mému synovi (25 let) lékař diagnostikoval v prosinci 2022 cystu na slezině cca 10 cm velkou. K lékaři se odhodlal, pro bolesti na levé straně v oblasti břicha.

Bolest trvala asi 3 dny v červenci 2021 a nyní se ozvala v lednu 2022.

Syn byl v prosinci 2021 na CT vyšetření a odběru krve. Nyní lékař doporučuje cystu sledovat a v březnu 2022 má jít syn na kontrolní CT.

Syn by nerad o slezinu přišel, chtěla jsem poprosit o radu, zda je vhodný nějaký čaj na rozpouštění cyst. Mám od Vás čaj My-děl, ale nevím, zda je tento pro něj vhodný.

Syn je velmi aktivní člověk, voják z povolání a má dosti velkou fyzickou zátěž.

Děkuji Vám za Vaši radu. Pěkný den přeji. Markéta
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na cystu sleziny doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JELENÍ JAZYK list, ŘEMDIHÁK PLSTNATÝ (VILCACORA, KOČIČÍ DRÁP) kůra, BŘÍZA BĚLOKORÁ jarní list, DIVIZNA VELKOKVĚTÁ květ, MOKRÝŠ STŘÍDAVOLISTÝ nať ev. ještě JASAN ZTEPILÝ list.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

V dietetice by měl jíst obilovinu SLZOVKU (ideálně denně 8 lžic uvařené slzovky - je možné míchat s jinými přílohami - jáhly, pohanka, ad.), která se v praxi ukazuje být velmi efektivní v léčbě cyst vaječníků, prsou a dále parenchymových orgánů - ledviny, játra, slezina.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.