bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Cysta vaječníku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků a operace

1 odpověď
(stránka otevřena 26x)

Dotaz:

Dobrý večer. Měla jsem na vaječníku cystu cca 5cm. Ta praskla a tekutina z ní se vstřebala teď mi našli další na druhém vaječníku, ale ta prý neroste. Snažíme se s partnerem o miminko, tak se z toho chci co nejrychleji dostat. Piju tinkturu ořešáku královského, dále čaje: konrtyhel, měsíčník, malinovník, řebříček a kopřivu. Nevím ale jestli to tělo zvládne všechno vstřebat. Jestli už to není moc. A taky nevím jestli by nebylo lepší si z těchto bylin připravit už rovnou nějakou směs nebo to pít odděleně. Děkuji za radu!

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na léčbu nejlépe reagují cysty, uložené blízko povrchu těla, např. cysty na vaječníku. Ty dobře reagují na následující léčbu:
1) Ušijeme si malý plátěný váček, tvaru jakési miniaturní matrace, který vyplníme přesličkou (na obklady může být přeslička rolní, i přeslička bahenní; přeslička bahenní se ale nikdy nesmí pít, je jedovatá - rozdíl mezi nejedovatnou přesličkou rolní a jedovatou přesličkou bahenní zde) - buď čerstvou nebo sušenou tak, aby měl pytlík tloušťkou asi 1 cm. Přiložíme na ošetřovaný vaječník a překryjeme silným froté ručníkem.
2) Nyní ohřejeme nasucho asi 1-1,5 kg kuchyňské soli - až je tak horká, že se nedá udržet ve špetce, tvořené nejotužilejšími prsty. Pytlík naplníme horkou solí, pevně zavážeme, aby se nevysypal a přiložíme na ošetřovaný vaječník tak, aby solí vyzařované teplo přes váček s přesličkou "ozařovalo" vaječník. Ručník brání popálení břicha. Činíme tak po dobu 20-25 minut, každý druhý večer, od skončení menstruace, až k jejím u opětovnému nástupu. Potom necháme lékaře ultrazvukem zjistit, zda cysta vaječníku reaguje a pokud ano, postup ještě jednou zopakujeme.
Po celou léčby obklady z přesličky pijeme 4x denně šálek čaje ze směsi :

natě kontryhele 40,0 g (tj. 4 díly)
natě pupečníku (gotu-koly) 20,0 (tj. 2 díly)
květu měsíčku 20,0 (tj. 2 díly)
natě sporýše (verbena) 10,0 (tj. 1 díl)
natě mateřídoušky 10,0 (tj. 1 díl)

4x denně užíváme 1 vrchovatou čajovou lžičku směsi, spaříme šálkem = 150 ml vroucí vody, necháme 10 minut luhovat, poté scedíme a podáváme neslazené, mezi jídly. Celodenní množství lze připravit do termosky.
Tuto bylinnou směs je možné používat i ve formě bylinné směsi. Všechny výše uvedené byliny mám ve formě tinktury k dispozici - http://www.BylinkovyDoktor.cz

Použití jiných zdrojů tepla (termofor apod.) se neosvědčilo. Sůl i přesličku lze použít 2x, v případě nouze 3x, ne více. Poté je vyhodíme a nahradíme novou přesličkou.

Současně lze podávat různé potravové doplňky, obsahující enzymy, podporující rozrušování patologických útvarů, jako je např. bromelain, trypsin a další.
Ve stravě se nevyhýbejte kedlubně. Pokud vás nadýmá, použijte jako "protijed" : ) slabý čaj ze saturejky. Podle některých žen pomáhá v léčbě a prevenci také vitamín B17.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.