bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Cysta vaječníku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků a operace

1 odpověď
(stránka otevřena 184x)

Dotaz:

Dobrý večer. Měla jsem na vaječníku cystu cca 5cm. Ta praskla a tekutina z ní se vstřebala teď mi našli další na druhém vaječníku, ale ta prý neroste. Snažíme se s partnerem o miminko, tak se z toho chci co nejrychleji dostat. Piju tinkturu ořešáku královského, dále čaje: konrtyhel, měsíčník, malinovník, řebříček a kopřivu. Nevím ale jestli to tělo zvládne všechno vstřebat. Jestli už to není moc. A taky nevím jestli by nebylo lepší si z těchto bylin připravit už rovnou nějakou směs nebo to pít odděleně. Děkuji za radu!

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na léčbu nejlépe reagují cysty, uložené blízko povrchu těla, např. cysty na vaječníku. Ty dobře reagují na následující léčbu:
1) Ušijeme si malý plátěný váček, tvaru jakési miniaturní matrace, který vyplníme přesličkou (na obklady může být přeslička rolní, i přeslička bahenní; přeslička bahenní se ale nikdy nesmí pít, je jedovatá - rozdíl mezi nejedovatnou přesličkou rolní a jedovatou přesličkou bahenní zde) - buď čerstvou nebo sušenou tak, aby měl pytlík tloušťkou asi 1 cm. Přiložíme na ošetřovaný vaječník a překryjeme silným froté ručníkem.
2) Nyní ohřejeme nasucho asi 1-1,5 kg kuchyňské soli - až je tak horká, že se nedá udržet ve špetce, tvořené nejotužilejšími prsty. Pytlík naplníme horkou solí, pevně zavážeme, aby se nevysypal a přiložíme na ošetřovaný vaječník tak, aby solí vyzařované teplo přes váček s přesličkou "ozařovalo" vaječník. Ručník brání popálení břicha. Činíme tak po dobu 20-25 minut, každý druhý večer, od skončení menstruace, až k jejím u opětovnému nástupu. Potom necháme lékaře ultrazvukem zjistit, zda cysta vaječníku reaguje a pokud ano, postup ještě jednou zopakujeme.
Po celou léčby obklady z přesličky pijeme 4x denně šálek čaje ze směsi :

natě kontryhele 40,0 g (tj. 4 díly)
natě pupečníku (gotu-koly) 20,0 (tj. 2 díly)
květu měsíčku 20,0 (tj. 2 díly)
natě sporýše (verbena) 10,0 (tj. 1 díl)
natě mateřídoušky 10,0 (tj. 1 díl)

4x denně užíváme 1 vrchovatou čajovou lžičku směsi, spaříme šálkem = 150 ml vroucí vody, necháme 10 minut luhovat, poté scedíme a podáváme neslazené, mezi jídly. Celodenní množství lze připravit do termosky.
Tuto bylinnou směs je možné používat i ve formě bylinné směsi. Všechny výše uvedené byliny mám ve formě tinktury k dispozici - http://www.BylinkovyDoktor.cz

Použití jiných zdrojů tepla (termofor apod.) se neosvědčilo. Sůl i přesličku lze použít 2x, v případě nouze 3x, ne více. Poté je vyhodíme a nahradíme novou přesličkou.

Současně lze podávat různé potravové doplňky, obsahující enzymy, podporující rozrušování patologických útvarů, jako je např. bromelain, trypsin a další.
Ve stravě se nevyhýbejte kedlubně. Pokud vás nadýmá, použijte jako "protijed" : ) slabý čaj ze saturejky. Podle některých žen pomáhá v léčbě a prevenci také vitamín B17.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.