bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cysty na vaječnících - byliny, byliny, léčivé rostliny, léčba bez léků a operace

1 odpověď
(stránka otevřena 151x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Chtěla bych si objednat tinkturu na gynekologické cysty, ale jelikož moc neumím hledat v počítači tak nevím, která to je, na kterou mám kliknout a jak objednat? Můžete tento e-mail prosím vzít jako mou objednávku včetně nějakého povídání jak se tinktura užívá, jak dlouho a kolikrát za den kolik kapek? Je mi 70 let, vážím 84 kg.

Měla bych dotaz i na MUDr. Mlčocha ohledně těchto cyst, ale nevím, ve které sekci tento dotaz mám položit, a to takový dotaz, zda v mém věku je normální že se udělá cysta na vaječníku když už je vaječník vyhaslý, zda není lepší jej nechat neb celé vaječníky dát operativně odstranit? Mám i myom na děloze velikosti 4 cm, jsem sledovaná gynekologem, neroste. Zda se ta cysta udělala z toho myomu?

Četla jsem příspěvek v poradně - ale na starých stránkách - že tinktura paní pomohla a cysty zmizely, tudíž bych si tinkturu ráda objednala.
Děkuji. Raději bych konkrétní tinkturu, než-li čaj, je-li to možné neb snad víc účinné?

Na stránkách jsem se dočetla, že tinktury bývají účinnější.

Alena

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Cysty v těle obecně jsou dle tradiční čínské medicíny (TČM) forma stagnace toho, co do těla nepatří a tělo má problém se toho zbavit.

Na cysty vaječníků doporučuji následující léčivé rostliny (které se mi v praxi velmi osvědčily) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, VRBKA ÚZKOLISTÁ, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, KONTRYHEL OBECNÝ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ, KURKUMA DLOUHÁ a SLZOVKA OBECNÁ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

V dietetice se na likvidaci cyst vaječníků a prsu velmi osvědčila SLZOVKA. Jde o obilovinu, která se přímo jí. Doporučuji ideálně 1x týdně. Zdravý je i šlem ze slzovky. Ani tomu se nevyhýbejte. Slzovka mimochodem detoikuje plíce, tlusté střevo a slezinu, čímž posiluje orgány, které jsou odpovědné za naši imunitu.

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.