Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Cysty prsu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 173x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

Po problémech s kojením, zánětech a ucpaných mlékovodech (před cca rokem a čtvrt) mi zůstaly bulky v prsu, které dle vyšetření vypadají jako cysty. Prosím, mohu si pomoci nějakou bylinou? Plus je možné užívat i nějakou bylinu později v těhotenství? Četla jsem, že kornatka, pupalka, slzovka.

Děkuji za Vaši radu.

S pozdravem

L. S.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Cysty v těle obecně jsou dle tradiční čínské medicíny (TČM) forma stagnace toho, co do těla nepatří a tělo má problém se toho zbavit.

Na cysty v prsou se mi u žen v praxi osvědčily následující léčivé rostliny (které se mi v praxi velmi osvědčily) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, VRBKA ÚZKOLISTÁ, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, KONTRYHEL OBECNÝ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ, KURKUMA DLOUHÁ a SLZOVKA OBECNÁ.

LOKÁLNÍ APLIKACE:
- esenciální olej z rostliny kajeput střídavolistý
- paličkou na maso rozklepaný list zelí

DIETETIKA:
- slzovku - je to obilovina, která se přidává denně do stravy - konzumuje se 1 sušená polévková lžíce slzovky denně, která se samozřejmě uvaří a přidává se jako příloha do jídla

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud by Vás zajímala PŘÍČINA cyst prsou, velmi doporučuji video
http://www.WebinarZenskeZdravi.cz /> Ve videu se probírají nejen cysty prsou, ale i cysty vaječníků, cysty prsou, problémy s menstruací (slabá, silná, bolestivá, nepravidelná, špinění ad.), myomy dělohy a vliv psychiky na ženské nemoci. Jak jsem již naznačil, ve videu sou zméíněné různé potarviny, které různým způsobem podporují ženské zdraví. Např. je zde uvedeno, ve které fázi cyklu by žena hlavně měla doplňovat hořčík. Video považuji za velmi zdařilé. Má délku kolem 3 hodin.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.